Czytam, bo lubię - Jej ostatnie wakacje C.L. Taylor

/
0 Comments

Z powieściami angielskiej pisarki C.L. Taylor jestem za pan brat. Przeczytałam jej trzy książki (pisałam o nich tu: KLIK, KLIK, KLIK) i wszystkie przypadły mi do gustu. Historie opowiedziane w nich podobały mi się na tyle, że sięgałam po kolejne thrillery autorki. Czy "Jej ostatnie wakacje" również zasługują na polecenie? Odpowiedź znajdziecie poniżej. 

Fran Fitzgerald to pięćdziesięcioletnia kobieta, której młodsza siostra Jenna zaginęła ponad dwa lata temu. Kobieta przepadła bez śladu z ośrodka odnowy duchowej na Malcie. Dwoje innych uczestników zjazdu zmarło. Przywódcą w ośrodku był charyzmatyczny mówca motywacyjny Tom Wade, który został zatrzymany przez policję. Aktualnie jednak wyszedł na wolność. Matka kobiety namawia Fran, by ta zapisała się na obóz, aby dowiedzieć się na własną rękę, co wydarzyło się dwa lata temu. Ostatecznie kobieta decyduje się na wyjechać i osobiście poznać Lekarza Dusz. Na miejscu spotyka Toma i jego żonę Kate, apodyktyczną i bezwzględną kobietę, która za wszelką cenę chce przywrócić renomę ośrodkowi dla osób z problemami, by ten mógł znów przynosić dochód. 

Okazuje się również, że wśród gości znajduje się troje ludzi, którzy razem z Jenną byli na feralnym zjeździe. Kiedy Fran zaczyna rozpytywać o wydarzenia z przeszłości, chcąc poznać prawdę o tym co stało się z jej siostrą, robi się nieprzyjemnie, atmosfera gęstnieje, uczestnicy nabierają wody w usta. Z czasem na jaw wychodzą nowe fakty i informacje rzucające nowe światło na wydarzenia sprzed dwóch lat, ale też obnażają mroczne sekrety rodziny Fitzgerald. Czy Fran uda się ostatecznie ustalić, co wydarzyło się na zjeździe? Czy istnieje chociaż cień szansy, by odnaleźć Janne żywą?

Historia opowiedziana jest z perspektywy trzech kobiet: Kate, Fran i Janne. Uwielbiam takie zabiegi w książkach, bo dzięki temu mamy pełniejszy ogląd sytuacji. Autorka nieśpiesznie odsłania kolejne elementy układanki, by w finale zaserwować Czytelnikowi pełne zaskoczenie. C.L. Taylor podsyca atmosferę stosując zwroty akcji i umiejętnie manipulując Czytelnikiem, co sprawia że książkę czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem. 

"Jej ostatnie wakacje" to bardzo satysfakcjonująca, dobrze przemyślana i napisana lektura, którą czyta się z przyjemnością dzięki lekkiemu stylowi autorki. Idealna na trwające wakacje. Gorąco polecam, ten, jak i inne thrillery C.L. Taylor.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros (mojego ulubionego) i jest do kupienia w dobrej cenie na TaniaKsiązka.plZobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.