Czytam, bo lubię - Egan Hughes To jeszcze nie koniec

/
0 Comments

Kolejna genialna książka Wydawnictwa Albatros za mną. Tym razem z wielką przyjemnością przeczytałam thriller psychologiczny autorstwa Egan Hughes "To jeszcze nie koniec", który porusza trudne społecznie problemy. Nie mogłam się od niego oderwać, dlatego przeczytałam dosłownie na jednym oddechu.

Elektryzująca fabuła książki sprawia, że czyta się ją z zapartym tchem i niesłabnącym zainteresowaniem. Ciekawie opowiedziana historia zagadkowej śmierci czarującego, na pozór wspaniałego, bogatego, ale zarazem bezwzględnego Roba. Człowieka, który uprzykrzył życie nie jednej kobiecie, w tym także Mii, dziewczynie której Rob początkowo wydał się idealnym partnerem do życia. Często pozory jednak mylą, to co jest aż wprost nierealnie piękne, może okazać się zgubne i wyniszczające. Rob omamił Mię obcując jest wspólną świetlną przyszłość, a następnie graniczył młodą kobietę, uzależnił od siebie, pozbawił wszystkiego, co kochała, na czym jej zależało. Na całe szczęście kobieta w porę od niego uciekła i zakończyła toksyczny związek. Poznała kolejnego mężczyznę, z którym rozpoczęła nowe, szczęśliwe życie. 

Wydawałoby się, że wszystko, co złe już za nią, że Rob stał się odległą przeszłością. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem pewnego dnia do jej drzwi puka policja informując o zabójstwie eksmęża. Kto jest odpowiedzialny za śmierć mężczyzny? Jest wielu podejrzanych, bo Rob nie był dobrym człowiekiem ani w życiu prywatnym, ani, jak się okazuje, również zawodowym. Wracają więc niemile wspomnienia, z którymi młoda kobieta nie potrafi sobie poradzić, zwłaszcza że skrywa pewien sekret.

Genialnie skonstruowana fabuła, wartka akcja i ciekawi bohaterowie zdecydowanie sprawiają, że książkę czyta się z ogromnym zaciekawianiem, a strona umyka za stroną. Niepokojący, trochę klaustrofobiczny klimat powieści, mroczne sekrety i niepewność co do zabójcy sprawia, że po plecach może przebiec dreszcz. Nie wiadomo komu ufać, kto tu jest ostatecznie ofiarą, a kto mordercą. 

Moim zdaniem książkę warto przeczytać nie tylko w ramach rozrywki, ale również jako przestrogę, aby samemu nie dać się zmanipulować i nabrać. 

Książkę w dobrej cenie można kupić TUTAJ.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.