Czytam, bo lubię - Delia Owens Gdzie śpiewają raki

/
0 Comments

Ostatnio głośno o filmie na podstawie książki Delii Owens "Gdzie śpiewają raki". Dużo też dobrych opinii przeczytałam o samej książce (znajduje się ona również w bestsellerach TaniaKsiezka.pl), dlatego szybko "wskoczyłam" na stronę mojej ulubionej księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl, zamówiłam powieść i już jestem po lekturze. To jedna z takich opowieści, która zostanie ze mną na zawsze.

Rzecz rozgrywa się w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku w pobliżu miasteczka Berkley Cove na wybrzeżu Północnej Karoliny. Tu na bagnach wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka Kya Clark. Kiedy dziewczynka ma kilka lat zostaje zupełnie sama. Najpierw odchodzi matka, potem starsi bracia, których już właściwie nie pamięta, a na końcu odchodzi ukochany brat Jodie. Kya zostaje z przemocowym, nadużywającym alkoholu ojcem, weteranem wojennym, który w chwilach trzeźwości uczy córkę przydatnych na bagnach umiejętności. Ale w końcu i on odchodzi, a dorastająca Kya zostaje sama pośród dziczy. Jedyna pomoc na jaką może liczyć pochodzi od Skoczka - czarnoskórego handlarza i jego żony oraz Tate - przyjaciela z dzieciństwa i jej pierwszej miłości. Mimo biedy, samotności, doskwierającego głodu dziewczynie udaje się przetrwać na mokradłach, które są dla niej domem, schronieniem. Pewnego razu dorastająca Kya poznaje Chase’a, przez którego jej życie zaczyna wisieć na włosku. Jeżeli chcecie się dowiedzieć dlaczego, warto sięgnąć po książkę. 

"Gdzie śpiewają raki" to jest moim zdaniem istne arcydzieło. Poruszająca historia, przepiękne, bardzo plastyczne opisy przyrody, niesamowity klimat amerykańskiego miasteczka lat 60 to zdecydowanie plusy tej lektury. To piękna opowieść o dojrzewaniu, o odrzuceniu, o samotności, zmaganiu się z nieprzychylnym losem, o prawach przyrody, którym podlegamy. Piękna, wzruszająca powieść, która porusza struny duszy, momentami smutna aż do bólu, wywołuje w Czytelniku niezgodę na zastaną rzeczywistość. To książka, którą się "przeżywa", której historię pragnie czytać się bez końca. 

Ja wybieram się na film, a Was gorąco zachęcam do przeczytania ksiażki, jeśli jeszcze jej nie czytaliście.

Książkę "Gdzie śpiewają raki" w dobrej cenie można znaleźć w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.