Czytam, bo lubię - Nie bój się Lisa Gardner

/
0 Comments

 

Uwielbiam książki Wydawnictwa Albatros. Śledzę na bieżąco nowości i zapowiedzi, bo tam zawszę upatrzę coś dla siebie. Tym razem padło na najnowszą książkę amerykańskiej autorki Lisy Gardner - "Nie bój się". Bardzo lubię twórczość tej pisarki. Przeczytałam już trzy powieści autorki, o których pisałam TU, TU i TU. A teraz zapraszam poniżej do przeczytania recenzji najnowszej książki.

"Nie bój się" to kolejna część przygód detektyw D.D. Warren. Tym razem funkcjonariuszka zostaje zaatakowana na miejscu zbrodni, co sprawia że na chwilę musi wycofać się z pracy. Jest kontuzjowana, a w walce z bólem i traumą pomaga jej psychiatra Adeline Glen. Tymczasem seryjny zabójca grasujący w Bostonie, nazwany przez prasę Różanym Zabójcą, psychopatą, który kolekcjonuje ludzkich skóry, działa w najlepsze. Ginie kolejna kobieta, a jej ciało zostaje zbezczeszczone. Na miejscu zbrodni psychopata znów pozostawia identyczne rekwizyty: różę i butelkę szampana. 

Detektyw Warren pomimo ogromnego bólu, postanawia jednak złapać sprytnego zabójcę, sama stając się przy tym potencjalną ofiarą. W śledztwie prowadzonym przez kobietę dużą rolę zaczyna odgrywać psychiatra pani funkcjonariusz. Detektyw Warren ma jednak obiekcje czy doktor Glen jest na pewno jej sprzymierzeńcem, czy stoi po jej stronie. 

Lisa Gardner po raz kolejny stworzyła kryminał, który czyta się z ogromnym zaciekawieniem, gdzie tajemnice i zagadki rodzące pytania pojawiają się z każdym kolejnym rozdziałem. Czytaniu towarzyszy nieustanne napięcie i przyjemny dreszczyk emocji. Akcja toczy się szybko, bo sporo się tutaj dzieje. Duży plus również za zawiłą i skomplikowaną fabułę, której finał mocno zaskakuje.

Serdecznie polecam! 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.