Czytam, bo lubię - Znajdź ją Lisa Gardner

/
0 Comments

Książki Lisy Gardner polecałam tu nie raz, bo bardzo lubię jej twórczość. Dzisiaj chciałabym napisać o kolejnym thrillerze autorki - "Znajdź ją", który jest już ósmym tomem z cyklu o detektyw D.D. Warren. Czy kolejna powieść autorki również mnie zaintrygowała? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Funkcjonariuszka D.D. Warren została oddelegowana do papierkowej roboty, ale taka praca zupełnie nie jej leży w jej naturze. Kobieta woli pracę w ruchu, gdy coś się dzieje, chce tropić i demaskować przestępców. Tym razem będzie starała się rozwikłać zagadkowe zabójstwo mężczyzny i ustalić kto jest agresorem, a kto zabójcą.

Pewnego razu policja zostaje wezwana do zdarzenia. Na miejscu funkcjonariusze odkrywają ciało mężczyzny i nagą kobietę ze skrępowanymi rękami. Okazuje się, że to Flora Dane, która od razu przyznaje się do zabójstwa, twierdząc że działała w wyniku samoobrony. Uwolniona z więzów kobieta chce pilnie skontaktować się z pracownikiem FBI Samuelem Keynesem. Ten natychmiast stawia się na miejscu zbrodni. Kilka dni później kobieta znika.

Flora siedem lat temu została porwana i przez 472 dni przetrzymywana przez porywacza, który dręczył ją, gwałcąc, głodząc, przetrzymując w trumnie. Kobieta przeszła wówczas piekło. Nie jest w stanie już normalnie funkcjonować. Kiedy w Bostonie ginie kolejna dziewczyna, Flora nie potrafi pozostać obojętna. Chce wymierzać sprawiedliwość, mścić się na porywaczach, a z drugiej strony pomagać takim kobietom, jak ona. To dla niej swoistego rodzaju uporanie się ze swoimi traumami. Flora balansuje więc na krawędzi bezpieczeństwa, igrając z życiem i śmiercią.  

Jak w każdym thrillerze Lisa Gardner i tutaj trzyma poziom. Historia bardzo ciekawa, emocjonująca, wciągająca Czytelnika. Różnorodni bohaterowie zmagający się ze swoimi słabościami to zdecydowanie plusy książki. Fabuła ze sporą dawką zwrotów sprawia, że zaciekawienie rośnie, a chęć odłożenia książki maleje. Z każdą stroną pojawiają się kolejne pytania, na które Czytelnik chce jak najszybciej poznać odpowiedź. Bardzo dobra lektura. Polecam!

Książka "Znajdź ją" Lisy Gardner ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.