Czytam, bo lubię - Agnieszka Maciąg Dziennik radości

/
0 Comments

Książki Pani Agnieszki Maciąg (które jak tylko pojawią się w nowościach na TaniaKsiazka.pl, to są moje :-) towarzyszą mi od bardzo dawna. Są dla mnie swoistego rodzaju drogowskazem życiowym, przewodnikiem i towarzyszem w moim rozwoju duchowym, w słowach tam zapisanych znajduję ukojenie i spokój. Dla mnie osobiście są zachętą do podróży w głąb siebie, nauką wdzięczności i radości oraz zachętą by być tu i teraz. To książki, do których nieustannie wracam, których kartki noszą ślady ciągłego używania, w których pełno moich osobistych zapisów, zaznaczeń i zakreśleń. 

Przed samym końcem roku do pokaźnego już obecnie zbioru książek napisanych przez panią Agnieszkę dołączył "Dziennik radości", który jest idealną pozycją na Nowy Rok i na te trudne czasy. To książka bardzo inspirująca, dostarczająca wielu powodów do radości. Autorka zachęca każdego z nas, by wyruszył ku nowemu, na przekór obecnej sytuacji, w czasach pełnych wyzwań, radośniejszemu życiu, by doceniał to, co ma, bo jak pisze Pani Agnieszka "to, co pielęgnujesz w myślach, uczuciach, mentalnych obrazach i słowach, przyciągasz do swojego życia" Warto więc pracować nad sobą, dokonywać świadomych wyborów, by wieść szczęśliwe życie. 

"Dziennik radości" jest w zasadzie książką do przepracowania, a nie powierzchownego przeczytania. Znajdziemy tam lekcje do odrobienia i, jeśli rzeczywiście dążymy do zmian w naszym życiu, zachęcam do ich faktycznego odrobienia. Zyskamy wiele. 

Każdy z nas doświadcza trudnych momentów w życiu, a i obecna sytuacja w kraju i na świecie nie nastraja zbyt optymistycznie, ale radość jest niezależna od czynników zewnętrznych, należy jej poszukać w nas samych, prawdziwa radość, zdaniem autorki, to "nic innego jak owoc pracy nad sobą i osobisty wybór". 

Polecam, idealna lektura na Nowy Rok, a może nowe życie?

Książka "Dziennik radości" aktualnie w dobrej cenie można znaleźć w mojej ulubionej księgarni internetowej TaniaKsiązka.pl.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.