Po książkę Sarah Anderson sięgnęłam, bo spodobała mi się okładka oraz bardzo zachęcający opis. To moje pierwsze zetknięcie z twórczością Sarah Alderson - brytyjskiej autorki thrillerów i fantastyki. Intuicja mnie jednak po raz kolejny nie zawiodła. Jestem na tak!!! Zapraszam więc na recenzję.

Orla i Kate to przyjaciółki od lat, które kultywują swoje coroczne wspólne weekendowe wyjazdy za granicę. Mimo, że w ostatnim czasie nie było im zbytnio po drodze, postanawiają jednak wyjechać razem do Lizbony. Planują zakosztować wolności, odpoczywać, zwiedzać bawiąc się przy tym świetnie, rozkoszować każdą chwilą w wynajętym, luksusowym mieszkaniu. Wypad do ekskluzywnej restauracji na kolację i szampan lejący się strumieniami oczywiście wliczony w atrakcje. Niestety jak to często w życiu bywa, nie wszystko poszło zgodnie z planem, bo po mocno zakrapianej imprezie Orla budzi się sama w mieszkaniu. W klubie urywa jej się film i nie bardzo wie, co stało się z przyjaciółką. Zostaje główną podejrzaną w sprawie zaginięcia Kate. Kobieta usilnie próbuje sobie przypomnieć co takiego wydarzyło się poprzedniego wieczoru. Jak przez mgłę pamięta jedynie dwóch przystojniaków, których Kate zaprosiła do mieszkania. Orla rozpoczyna poszukiwania przyjaciółki i natrafia na coraz dziwniejsze informacje. Odkrywa także kłamstwa przyjaciółki, które boleśnie ją ranią. Czy uda jej się odtworzyć przebieg wydarzeń i i ustalić co stało się  Kate? 

Genialnie skonstruowana, intrygująca od pierwszych słów fabuła sprawia, że książkę dosłownie czyta się z zapartym tchem, z wypiekami na twarzy, z ogromną ciekawością. Gwałtowne zwroty akcji i kolejno odkrywane tajemnice dodatkowo podgrzewają atmosferę. Nic tu nie jest pewne, każdy ma coś na sumieniu. Sekrety i liczne niedopowiedzenie czynią tę historię jeszcze bardziej emocjonującą. 

Bardzo dobry tytuł, po który bez wątpienia warto sięgnąć. Styl pisarki autorki sprawia, że dosłownie "łyka" się powieść. Nie ma chwili na nudę, bo kolejne okoliczności wywołują mętlik w głowie Czytelnika i trzeba bacznie się pilnować, by nie zostać wyprowadzonym w pole.

Z całą pewnością sięgnę po kolejną powieść autorki, bo od dzisiaj Sarah Alderson ląduje w gronie moich ulubionych autorów.  

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros i jest do kupienia TU.


Obsługiwane przez usługę Blogger.