Przeczytałam absolutnie wszystkie książki Pani Magdy Stachuli i bacznie obserwuję autorkę, by być na bieżąco odnośnie jej nowych książek, więc kiedy tylko pojawiła się "Oskarżona" w nowościach wydawniczych na TaniaKsiażka.pl aż zacierałam ręce, by ją przeczytać. Niebawem też wybieram się na spotkanie autorskie z Panią Magdą Stachulą i książkę oczywiście zabieram ze sobą. 

"Oskarżona" to trzeci tom cyklu o Lenie. Mam jednak głęboką nadzieję, że nie ostatni. Dziewczyna po ciężkich przeżyciach w Polsce, uciekła do Kopenhagi, gdzie ukrywała się w domu starszej Pani Sary, ale niestety i tu nie jest bezpieczna. Odnalazł ją bowiem mężczyzna, przed którym uciekała. Musiała wiec znaleźć inne bezpieczne schronienie. Pomogła jej w tym bliska przyjaciółka z czasów sprzed traumatycznych wydarzeń, która zaprosiła ją do siebie do Hiszpanii. Tym razem młoda kobieta skryła się w hotelu dla swingersów w słonecznej Maladze. Nie czuje się tu jednak całkiem komfortowo, a wystraszony umysł ciągle podpowiada straszne scenariusze. Dodatkowo dochodzą do niej wieści, że ktoś oskarża ją o zabójstwo, którego nie dokonała. Chce zwalić na nią winę za śmierć młodej pielęgniarki pracującej w kopenhaskim szpitalu. Lena ponownie znalazła się w potrzasku. Próbuje jej pomóc Emil, chłopak bezwzględnie zakochany w dziewczynie. Pozostał w Danii, gdzie pracuje jako lekarz, ale nieustannie wspiera kobietę, by ta mogła w końcu odzyskać swoje utracone życie...

W historię Leny wplątani są inni bohaterowie, których poznajemy już we wcześniejszych tomach, i z ich perspektywy również spoglądamy na całą historię. Anna, Nikodem, Emil sporo namieszali w swoim życiu i życiu Leny. Jedni manipulują, inni są manipulowani. Na jednych można liczyć, a drudzy wbijają nóż w plecy.

Autorka genialnie poprowadziła akcję, która rozwinęła się w nieprzewidywalnym kierunku. Dzięki zastosowaniu pierwszoosobowej narracji lepiej poznajemy bohaterów, ich myśli i motywy, którymi się kierują oraz mam pełniejszy obraz sytuacji. Książkę czyta się płynnie, z zaangażowaniem. Zdecydowanie polecam!

 "Oskarżoną" w dobrej cenie można kupić na TaniaKsiążka.pl


Obsługiwane przez usługę Blogger.