Czytam, bo lubię - Lisa Gardner Zaginiona

/
0 Comments

Książki Lisy Gardner towarzyszą mi już od długiego czasu. Zawsze z chęcią sięgam po książki tej autorki. Recenzowałam chociażby "Powiem tylko raz", "Znajdź ją", "Nie bój się" czy "Zanim zniknęła". Nie mogłam wiec sobie odmówić najnowszego kryminału "Zaginiona". Kto zna twórczość Gardner, ten z całą pewnoscią wie dlaczego tak chętnie po nie siegam. 

Na poboczu drogi w Bakersville w stanie Oregon zostaje znaleziony z otwartymi drzwiami i działającym silnikiem samochód. Na siedzeniu pasażera pozostawiona została damska torebka. Szybko więc wychodzi na jaw, że to samochód żony byłego profilera FBI Pierce’a Quincy’ego. Małżonkowie od  jakiegoś czasu żyją w separacji. Lorraine Conner zmagała się bowiem z nałogiem, który mocno ją wyniszczał, a do którego nie chciała się przyznać. 

Sprawa zostaje przydzielona młodemu detektywowi, ale w śledztwo angażuje się również mąż zaginionej, jak i jego córka, która również jest agentką FBI. Kiedy okazuje się, że kobieta została uprowadzona i zażądano okupu, rodzina porwanej ma wątpliwości, że to prawdziwy powód porwania. Uważają, że jest to konsekwencja spraw, które Rainie ostatnio prowadziła. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Mąż usilnie pragnie odnaleźć żonę, bo nadal bardzo ją kocha. Czy uda się odnaleźć Rainie żywą? 

"Zaginiona" to misternie skonstruowany kryminał, z genialną, skomplikowaną fabułą, z mnóstwem intryg i zwrotów akcji. Kryminał nie dający czytelnikowi ani chwilę odetchnąć, ani chwilę się nudzić. To prawdziwa gratka dla fanów gatunku. Świetnie wykreowani bohaterowie, którzy zmagają się z problemami dnia codziennego. Bardzo przekonywujący, niewyidealizowani.

Atmosfera grozy, paniki, presja czasu i zniecierpliwienie bije tu prawie z każdej strony. Emocje sięgają zenitu. Mistrzostwo! Zdecydowanie polecam!!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.    Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.