Czytam, bo lubię - Cykada na parapecie M.M. Macko

/
0 Comments

 

Wielką ochotę ostatnio nabrałam, by przeczytać coś z literatury obyczajowej, jakiś nawet romans. Taka odskocznia od mrocznych kryminałów i dusznych thrillerów. I takim sposobem, buszując po internecie, natrafiłam na książkę "Cykada na parapecie". Przeczytałam opis, i pomyślałam, że ciekawie się zapowiada. Może nawet takie połączenie literatury obyczajowej z niepokojącym thrillerem. I miałam rację!

Justyna i Krystian to małżeństwo z kilkuletnim stażem. Oboje po trudnych życiowych doświadczeniach, poznali się i pokochali. Justyna od małego miała pod górkę, wychowywała się bez ojca, co niestety ma ogromny wpływ na jej obecne życie. Krystian nie uporał się jeszcze ze swoim życiowym dramatem. Kiedy poznali się, byli dla siebie ogromnym wsparciem. Ich miłość była mocna i takie też miało być ich małżeństwo. Z czasem jednak coś zaczęło się psuć, narastać zaczął między małżonkami mur nieporozumień. Justyna ciągle podejrzewa męża o zdradę, chociaż sama ma wiele za uszami. Para ma jednak dobrych przyjaciół, którzy namawiają ich, by dali sobie szansę i spędzili trochę czasu we dwoje w swoim domku w Maruszynie. Justyna i Krystian decydują się na ten krok. Nie wiedzą jeszcze o tym, że wydarzy się tam coś, co na zawsze odmieni ich życie. Tylko czy to ocali ich małżeństwo, czy będzie przysłowiowym "gwoździem do trumny"... Odpowiedź poznacie sięgając po książkę. 

"Cykada na parapecie" to bardzo emocjonująca powieść. Nie pozostała w mojej głowie bez echa, skłania do refleksji. Długo po przeczytaniu analizowałam zachowanie zarówno Justyny, jak i Krystiana. 

Książkę czyta się z dużym zaangażowaniem i ciekawością. Bardzo chciałam poznać sekrety skrywane przez głównych bohaterów, ale też odkryć czy uda im się uratować małżeństwo. To naprawdę nietuzinkowa, spójna historia, która dotyka trudne, bolesne, a czasem owiane tabu problemy. Autorka nie boi się o nich pisać, za co ogromny plus. 

M.M. Macko pisze bardzo ładnym językiem, co jest również walorem tej książki. Serdecznie polecam! Jestem pewna, że książka "Cykada na parapecie" zadowoli nawet bardzo wybrednego Czytelnika. 

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka i jest do kupienia TUTAJ.

 Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.