W tym roku założyłam sobie, że czytam na zmianę: raz książkę rozwojową, innym zaś razem literaturę piękną, literaturę faktu, thriller, kryminał czy obyczajówkę. Póki co swojego założenia się trzymam, a w ramach którego przeczytałam niedawno książkę "Przebudzenie" rodzeństwa Kate Oliver i Toby Oliver.

Często mówi się potocznie, że wstała/wstał lewą nogą i ja się z tym zgadzam. Ważne jest bowiem to z jaką energią wejdziemy w nowy dzień. Czy rozpoczynamy swój dzień od narzekania i marudzenia czy wprost przeciwnie dostrzegamy dobre rzeczy w poranku, nawet jak trzeba wstać o szóstej rano. Można, zdaniem autorów książki, wypracować sobie poranną rutynę, dzięki której rozpoczniemy dzień z dobrą energią, a to z całą pewnością przełoży się na cudowny dzień. 

Autorzy poradnika opracowali system S.H.I.N.E. czyli system wzbudzania radości, który skupia się na wyciszeniu, poczuciu szczęścia, intencjach, odżywianiu i ruchu. Opisują oni swoje rytuały każdej z tych sfer (dla każdej ze sfer jest po sześć narzędzi), które w znacznym stopniu przyczynią się o tego, że będziemy szczęśliwsi o poranku, sprawią że będzie nam się przyjemnie wstawało i funkcjonowało. W książce jest aż trzydzieści różnych wskazówek, opisanych krok po kroku, więc każdy może znaleźć coś w sam raz dla siebie. Po przeczytaniu poradnika będziemy bogatsi również w wiedzę jak skutecznie planować dzień czy zapoznamy się z kreatywną wizualizacją. 

Książka jest bardzo przyjemna w odbiorze, począwszy od świetnej treści, na okładce skończywszy. Czyta się ją płynnie, szybko, chociaż w zasadzie to książka, która powinna nam towarzyszyć, być gdzieś stale w pobliżu.

Zdecydowanie polecam! A jak powiedział kiedyś Marek Aureliusz -"𝐵𝑢𝑑𝑧ą𝑐 𝑠𝑖ę 𝑟𝑎𝑛𝑜, 𝑝𝑜𝑚𝑦ś𝑙, 𝑗𝑎𝑘𝑖 𝑡𝑜 𝑤𝑠𝑝𝑎𝑛𝑖𝑎ł𝑦 𝑠𝑘𝑎𝑟𝑏 ż𝑦ć, 𝑜𝑑𝑑𝑦𝑐ℎ𝑎ć 𝑖 𝑚ó𝑐 𝑠𝑖ę 𝑟𝑎𝑑𝑜𝑤𝑎ć". 

Poradnik ukazał się nakładem Wydawnictwa MUZA S.A. i jest do kupienia TUTAJ.

 

 
Obsługiwane przez usługę Blogger.