Mam kilku swoich ulubionych autorów, na których książki czekam zawsze z utęsknieniem. Do tego grona niewątpliwie, już od lat, zalicza się brytyjska autorka B.A. Paris. Przeczytałam wszystkie jej książki, a recenzje thrillerów możecie znaleźć TU, TU czy TU

"Uwięziona" to kolejny thriller z gatunku domestic noir, tym razem z wplecionym wątkiem obyczajowym i kryminalnym. Główną bohaterką najnowszej powieści B.A. Paris jest Amalie, którą poznajemy w bardzo ciężkim dla kobiety czasie. Umiera bowiem na raka jej ojciec, a ona sama stara się uniknąć domu dziecka. Mimo licznych przeciwności losu, samotność, brak pieniędzy, postanawia wyjechać do Londynu, by tam rozpocząć nowy rozdział w życiu i zarobić na wymarzone studnia prawnicze. Po przyjeździe do Londynu kobieta jest zagubiona, szuka swojego miejsca na ziemi i wówczas przystaje na propozycje swojego szefa. Biznesowa propozycja miliardera Neda Hawthorpe'a wydaje się być tym czego aktualnie Amelie potrzebuje. Szybki ślub, a potem trwanie w nim przez 30 dni mają być szansą i przepustką do jej lepszego życia. Niestety propozycja okazała się być dla kobiety pułapką. Pewnego dnia budzi się w ciemnym pomieszczeniu. Jest przerażona, bo została porwana, ale czuje też ulgę, bo nie przebywa już ze swoim mężem. Jaki los ją czeka? Czy przeżyje? Czy uda jej się uciec?

Odpowiedzi na te pytania poznacie sięgając po książkę, do czego serdecznie namawiam. Autorka prowadzi fabułę dwutorowo. Zdarzenia teraźniejsze przeplatają się z wydarzeniami z przeszłości. Mroczna, klaustrofobiczna atmosfera, mnóstwo pytań, na które próżno szybko odnaleźć odpowiedzi oraz genialnie oddane emocje, które towarzyszą Amelie to zdecydowanie plusy tego thrillera. Z uwagi na dość krótkie rozdziały i świetny styl autorki książkę czyta się szybko i płynnie.  

"Uwięziona" to thriller ze świetną intrygą, pełen zwrotów akcji, mocno trzymający w napięciu. 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros

Obsługiwane przez usługę Blogger.