Wakacje to wspaniały czas, bo mam wówczas zdecydowanie więcej czasu na czytanie. Chłonę więc strona za stroną, książka za książką. Umykają mi kolejne lektury w tempie niemalże ekspresowym, zwłaszcza książki które zaciekawiają od pierwszej strony, a każda kolejna tylko podsyca ciekawość Czytelniczą. Tak było w przypadku najnowszej powieści C.L. Taylor "Wrobiona", która ukazała się nakładem mojego ulubionego Wydawnictwa Albatros

Olivia Sutherland, główna bohaterka książki "Wrobiona", to kobieta, która poślubiła niewłaściwego mężczyznę. Daniel wrabia bowiem kobietę w knucie spisku przeciwko niemu. A wszystko dlatego, że kobieta chce od niego odejść. Oskarża Olivię i wrabia ją w próbę morderstwa jego samego. Do morderstwa oczywiście nie dochodzi, ale kobieta zostaje skazana na pięć lat więzienia. Odsiaduje swój wyrok, a każdy dzień za kratami sprawia, że nienawidzi męża jeszcze bardziej i planuje zemstę. Chce na chłodno wszystko rozegrać, żeby zapłacił za to, co jej zrobił. A zrobił jej wiele, oprócz życia na wolności, kobieta utraciła również swoje dobre imię oraz dobre relacje z ukochaną córką Grace. We wszystkich jej działaniach wspiera ją przyjaciółka poznana w zakładzie karnym i nieliczni przyjaciele z czasów sprzed więzienia. Pięć lat w zakładzie karnym to wystarczająco dużo, żeby przygotować plan zemsty na nieuczciwym mężu.

Daniel jednak ma parę asów w rękawie, w tym byłą kochankę, policjantkę i osobistą trenerkę z siłowni Fit4Life, Danielle An­der­son. Czy Olivii uda się dowieść, że jej mąż kłamał i czy odbuduje nadszarpniętą relację ze swoją nastoletnią już córką? Kobieta jest zdesperowana, ale też bardzo uważna, bo nie chce znów trafić za kratki. Stąpa po cienkim lodzie. Czy misternie uknuty plan się powiedzie? Czy zemsta będzie słodka?

Bardzo ciekawy pomysł na historię. Czytelnik jest tu świadkiem skomplikowanej, mocno nieczystej gry między małżonkami, gdzie jedno z nich ma zdecydowaną przewagę. Sporo tu niespodziewanych zwrotów akcji, niejasnych intryg, mylących intencji i różnorodnych bohaterów, co sprawia że historię opowiedzianą w książce czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem. Świetna intryga i umiejętnie budowane napięcie to zdecydowane plusy powieści. Bardzo polecam na leniwe, letnie popołudnia! Pozostałe recenzje książek autorki znajdziecie TU, TU i TU.

Obsługiwane przez usługę Blogger.