Tym razem zapraszam na recenzję thrillera "Mój chłopak" brytyjskiej pisarki Michelle Frances. Wcześniej miałam przyjemność recenzować dwie powieści autorki: "Ta druga", którą możecie przeczytać TUTAJ oraz "Córka" - pisałam o książce TU. Obie mi się bardzo podobały, więc z przyjemnością sięgnęłam po książkę "Mój chłopak". 

Amy to młoda i przebojowa kobieta. Niezależna singielka. Świetnie wiedzie jej się zawodowo, jest wziętą prawniczką. Ma własne mieszkanie i sporo znajomych. Do pełni szczęścia brakuje jej ukochanego mężczyzny, z którym kobieta mogłaby założyć rodzinę. 

Pewnego dnia Amy ulega poważnemu wypadkowi wskutek którego kobieta traci pamięć. Nie pamięta ostatnich sześciu miesięcy swojego życia. Z zaskoczeniem odkrywa, że przez ostatnie miesiące spotykała się z błyskotliwym lekarzem Jackiem. Chłopak wydaje się być idealny, przystojny i bardzo opiekuńczy. Amy jednak nie potrafi sobie niczego przypomnieć. Dowody jednak świadczą jednoznacznie, że się z kimś spotykała. 

Kiedy w trzydzieste urodziny Amy z mamą i przyjaciółmi wyjeżdża świętować swoje urodziny do domu położonego na obrzeżach Val d'Isère w Alpach, jej ukochany podąża za nią, by być z nią w tym czasie, by się nią opiekować i spełniać jej zachcianki. Kobieta jednak podskórnie czuje, że coś tu jest nie tak, w przeciwieństwie do bliskich dziewczyny, którzy są zauroczeni nowy towarzyszem Amy. Czy kobieta w końcu przypomni sobie, co wydarzyło się w jej życiu przed wypadkiem? Czy Jack to rzeczywiście wspaniały człowiek, czy jednak skrywa jakieś mroczne tajemnice?

"Mój chłopak" to wciągający thriller, idący w kierunku obyczajówki. Tajemniczość i liczne niedopowiedzenia sprawiają, że lekturę czyta się z ogromnym zaciekawieniem. Nie brakuje momentami dreszczyku emocji, który potęguje jeszcze umiejscowienie akcji na odludziu, zimą, gdzie bohaterowie zdani są tylko na siebie. 

Książkę czyta się szybko i płynnie. Akcja jest dynamiczna, liczne dialogi sprawnie przeplatane są z opisami, co sprawia że nie ma nudy. Zdecydowanie polecam!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.

Obsługiwane przez usługę Blogger.