Muszę się do czegoś przyznać. Otóż mam jeden nałóg, z którym już nawet nie próbuję  walczyć. Zdradzę Wam, że odkąd zostałam mamą notorycznie przeszukuję internet w poszukiwaniu ciekawych zabawek, gier i książek dla mojego Synka. Często zarywam noce buszując w sieci i czytając opisy. Lubię odkrywać zabawkowy świat, inny niż ten, który proponują nam amerykańskie koncerny.

Kilka tygodni temu znalazłam polską firmę Epideixis produkującą ekologiczne zabawki z naturalnych materiałów (np. z drewna, kartonu), które jednocześnie dają nieskończone możliwości zabawy i wspierają rozwój dziecka. Inspirowane są  metodą Montessori. Podoba mi się w nich to, że nie są zorientowane na konkretną płeć. Długo zastanawiałam się które propozycje wybrać, bo wszystkie zabawki są świetne, ale w końcu zdecydowałam się na trzy produkty: Mozaika, Liczmany drewniane. Klocki edukacyjne i Studnię Jakuba. Dzisiaj pokażę Wam bliżej Mozaikę. Moje dzieci, to małe i to duże (mąż) są zachwyceni. No dobra, ja też!

Zabawka przyszła do nas zapakowana w solidnym, drewnianym pudełku. W środku znaleźliśmy 40 drewnianych trójkątów i rombów w pięciu różnych kolorach: niebieskim, żółtym, pomarańczowym, zielonym i czerwonym. Dodatkowo dołączona była książeczka z instrukcją i 48 zadaniami o wzrastającym stopniu trudności. Ja osobiście byłam zaskoczona ilością kształtów, jakie można uzyskać używając tylko dwóch podstawowych figur.

Klocki są gładkie, ściśle do siebie przylegają, są miłe w dotyku, bardzo dobrze wykonane, farba trwała.


Klockami bawimy się na wiele sposobów. Realizujemy własne pomysły układając przeróżne figury geometryczne, mozaiki, często odwzorowujemy obrazki z dołączonej książki, ale też odrysowujemy poszczególne klocki. Dzięki takim zabawom Alexander pracuje nad koncentracją i cierpliwością, co w Jego przypadku jest zdecydowanie wskazane. Dodatkowo Alexander uczy się uważnej obserwacji oraz analizowania złożonych struktur.

To zabawka, która szybko się nie nudzi. W naszym przypadku jest ona rewelacyjną alternatywą dla układania puzzli, których Alex zwyczajnie nie lubi. Przy Mozaice świetnie się wspólnie bawimy, jednocześnie ćwicząc szare komórki. Układając mozaikę można się naprawdę wyciszyć. Szczerze polecam każdemu od 3 do 100 lat :) Niebanalny pomysł na prezent, który dostarczy mądrej rozrywki.


Mozaikę można kupić, np. tutaj.


Obsługiwane przez usługę Blogger.