Jak już kiedyś pisałam czasem potrzebuję bez dwóch zdań oderwać się od wszelakich kryminałów i thrillerów, zwłaszcza latem, a kiedy nadarzy się okazja przeczytania zachęcającej opisem, jak i okładką książki z gatunku literatura piękna, to już w ogóle. Tak więc sięgnęłam po raz pierwszy po powieść Rachel Joyce. Czy mi się podobała? Odpowiedzi szukajcie poniżej.

Margaret Benson to ponad czterdziestoletnia kobieta, czyli prawie w moim wieku, postanawia zacząć żyć pełną piersią i spełnić swoje życiowe marzenie - odnaleźć złotego chrząszcza, którego wiele lat temu jako mała dziewczynka widziała na kartach książki. Kobieta postanawia rzucić stabilną, ale niezadowalającą pracę nauczycielki ekonomii i wybrać się w podróż na drugi kraniec świata, do Nowej Kaledonii. Rozpoczyna więc poszukiwania asystenta podróży i na jej ogłoszenie odpowiada Enid Pretty. Na Margaret kobieta nie robi dobrego wrażenia, zachowuje się dość kontrowersyjnie, ma swoje tajemnice i również pragnie uciec od swojego dotychczasowego życia. Panna Benson nie ma wyboru i wspólnie wyruszają w podróż. Kompanki wyprawy różnią się od siebie diametralnie. Margaret jest samotną, trochę zlęknioną niezgrabną kobietą, a Enid to młoda, roztrzepana dziewczyna żywioł. Czy kobietom uda się "złapać" nić porozumienia i odnaleźć złotego owada?

Dla mnie osobiście jest to jedna z piękniejszych książek o ogromnej sile kobiecej przyjaźni, która potrafi się zrodzić, mimo że na pozór wydaje się to niemożliwe, dawać siłę i motywację do zmiany. To opowieść o tym, że warto zawalczyć o siebie, brać odpowiedzialność za swoje życie i podążać za marzeniami, nie ważne w jakim wieku się jest. Ta książka zmusza do refleksji nad życiem, uskrzydla, przywraca wiarę we własne możliwości, motywuje do zmiany i działania, pokazuje że można sobie świetnie poradzić z przeciwnościami losu. Uzmysławia jak silne potrafią być kobiety i że potrafią się wzajemnie wspierać. 

Genialne pióro autorki sprawia, że książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością, jest to wyjątkowa czytelnicza uczta. Autorka w niezwykle przepięknym stylu przenosi Czytelnika w zupełnie inny świat, świat który już bezpowrotnie minął, w miejsca które są tak piękne, że wydają się aż nierealne. 

Jestem naprawdę urzeczona tą książką, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak i jest do kupienia TUTAJ. Szczerze polecam! Nic lepszego w tym roku nie przeczytacie!

Obsługiwane przez usługę Blogger.