Z twórczością Lisy Gardner jestem za pan brat. Przeczytałam chyba większość jej książek dostępnych w Polsce. "Krok za Tobą" to siódmy tom z cyklu Quincy & Rainie.

Telly i Sharlah to rodzeństwo, które wychowuje się w przemocowej, alkoholowej rodzinie. Ojciec dzieci znęca się nad nimi i matką. Pewnego razu pełen agresji bierze nóż i atakuje nim swoją żonę. Następnie rusza w pościg za dziećmi, dziewięcioletnim chłopcem i pięcioletnią Shaelah. Telly w obronie własnej i siostry chwyta kij bejsbolowy i zabija ojca. Osierocone rodzeństwo trafia do rodzin zastępczych. Niestety nie razem, zostają rozdzieleni. Tracą kontakt, mimo że byli ze sobą bardzo zżyci. 

Mija 10 lat i na stacji benzynowej pewnego poranka dochodzi do podwójnej zbrodni. Sprawca szybko się ulatnia, ale kamery rejestrują zajście. Na jednej z nich widać nastolatka. To Telly Ray Nash. Co takiego się wydarzyło? Dlaczego nastolatek dopuścił się takiej zbrodni? A może to nie on? 

Rozpoczyna się śledztwo, które prowadzi Pierce Quincy i Rainie Conner. Dodatkowo to właśnie psycholog policyjny i policjantka są rodzicami zastępczymi dla Shaelah. Śledczy boją się o życie dziewczynki i próbują ją ochronić przed bratem mordercą. Czy dziewczynce faktycznie grozi niebezpieczeństwo? Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana niż się na początku wydaje.

Bardzo lubię styl pisania Lisy Gardner. U niej zawsze dużo się dzieje. Świetne pomysły na intrygę to już znak rozpoznawczy autorki. Wartka akcja, sporo mylnych tropów, nieoczywiste zakończenie to plusy opisanej historii. Sukcesywnie budowane napięcie sprawia, że z lekturą nie można się nudzić. Nie brakuje tu również socjologicznych odniesień, które skłaniają Czytelnika do głębszej refleksji. 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros

Obsługiwane przez usługę Blogger.