Kilka dni temu szukając ciekawego thrillera natrafiłam na książkę Jasona Rekulaka "Tajemnicze rysunki". Opis książki ogromnie rozpalił moją ciekawość, więc szybko po nią sięgnęłam i dziś jestem już po lekturze, więc zapraszam na recenzję. 

Tym razem już na początku Was zachęcę do przeczytania książki, bo jest to powieść z gatunku tych trzymających mocno w napięciu, wciągających w historię z każdą stroną coraz bardziej, z zaskakującym zakończeniem. Jeżeli lubicie takie książki, to ta jest właśnie dla Was!

Jedną z głównych bohaterek thrillera jest młoda kobieta Mallory Quinn, która po przejściach próbuje ustabilizować swoje życie. Znajduje pracę jako niania na prywatnym osiedlu na przedmieściach New Jersey. Mallory opiekuje się pięcioletnim Teddym Maxwellem, a z czasem zaprzyjaźnia się z nim. Chłopczyk bardzo lubi rysować i ciągle można go spotkać ze szkicownikiem w rękach. Ma niezwykły talent. Początkowo rysuje obrazki typowe dla dzieci w jego wieku, króliki, drzewa, kwiatki, z czasem jednak rysunki stają się makabryczne. Zaczynają one łudząco nawiązywać do niewyjaśnionego morderstwa sprzed kilku lat, w którym zaginęła młoda malarka wraz z córeczką. Czy podejrzenia Mallory są słuszne? Czy to duch Anny kieruje ręką dziecka i chce koniecznie coś przekazać? Zaniepokojona, ale też mocno zaintrygowana opiekunka, postanawia odkryć prawdę. 

"Tajemnicze rysunki" to dobry, mocny thriller ze sporą garścią zjawisk paranormalnych subtelnie wkomponowanych w akcję. Genialnie skonstruowana niebanalna historia z ciekawą zagadką kryminalną w tle i wplecionymi zjawiskami nadprzyrodzonymi sprawiają, że książkę czyta się z ogromnym zaangażowaniem i ciekawością. Świetny zabieg w postaci rysunków chłopca pojawiających się między kartami powieści. Wywołują one dodatkowy dreszczyk emocji. 

Stopniowanie napięcia, dawkowanie sekretów i duszna, mroczna atmosfera grozy to zdecydowanie plusy tej książki. Niepokojący klimat sprawia, że nie raz po plecach przebiegają dreszcze. Całość podziałała na moje zmysły do tego stopnia, że później miałam problemy z zaśnięciem. Świetna rozrywka. Zdecydowanie polecam!!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka i jest do kupienia TU.


Obsługiwane przez usługę Blogger.