Sporo ostatnio recenzji na blogu, ale tak się szczęśliwie składa, że w ostatnim czasie trafiam na godne polecenia książki. Po "To, co nas dzieli" sięgnęłam, ponieważ mam sentyment do historii, które dzieją się w Irlandii. Sama przeżyłam tam mnóstwo fantastycznych chwil, więc lubię Dublin w powieściach.

Anna McPartlin napisała kilka książek, ale to moja pierwsza przygoda z jej twórczością. „To co nas dzieli” to historia zainspirowana osobistymi przeżyciami autorki, która tak jak główna bohaterka, miała wypadek samochodowy. Doświadczenie to pozwoliło jej stworzyć bardzo życiową opowieść o przyjaźni, miłości, dorastaniu oraz podejmowaniu trudnych decyzji, które niejednokrotnie mają wpływ na dalsze życie.

 „To co nas dzieli” to historia dwóch kobiet, najlepszych, nierozłącznych przyjaciółek z dzieciństwa - Eve Hayes i Lily Brennan. Przychodzi jednak pełne nadziei lato 1990 roku, które wszystko zmienia. Wydarza się bowiem coś, co niszczy przyjaźń dziewczyn i rozdziela je na dwadzieścia lat. W tym czasie każda z kobiet układa sobie życie po swojemu. Eve mieszka w Londynie, Paryżu i Nowym York, gdzie odnosi mnóstwo zawodowych sukcesów. Kiedy umiera jej ojciec wraca do rodzinnego Dublina i odnawia dawne kontakty z przyjaciółmi oraz Benem, jej pierwszą miłością. Usiłuje również nawiązać kontakt z dawną przyjaciółką. Niestety bezskutecznie. Tymczasem Lily bardzo szybko wyszła za mąż i urodziła dwoje dzieci. Zajmowała się domem, pomagała mężowi ukończyć studia medyczne, pracowała jako pielęgniarka w szpitalu, do którego po wypadku trafia Eve. To szansa i doskonały moment, by móc wyjaśnić to, co przed laty zniszczyło ich relację. Czy jednak to spotkanie okaże się oczyszczające?

Anna McPartlin napisała powieść, którą czyta się z zaangażowaniem. Autorka porusza w niej ważne i trudne tematy dotyczące przyjaźni, relacji małżeńskich, rodzicielstwa, przemocy domowej, śmierci bliskich osób. Pokazuje też, że warto o sobie zawalczyć i naprawić błędy, bo na to nigdy nie jest za późno.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska i można ja kupić TU.


Obsługiwane przez usługę Blogger.