Są tacy autorzy, na których książki zawsze wyczekuję. Mam pewność, że zapewnią mi rozrywkę na wysokim poziomie, nie sposób się przy nich nudzić, rozpalają wyobraźnię do czerwoności i mocno wciągają. Jedną z takich autorek jest polska pisarka Ewa Przydryga. Przeczytałam wszystkie napisane przez Panią Ewę książki, od pierwszej powieści, która trafiła do mnie przez zupełny przypadek, ale urzekła mnie niesamowicie, aż po ostatnią "Pomornica". Recenzje wcześniejszych książek autorki znajdziecie chociażby TU, TU i TU. A poniżej zapraszam na moją opinię o jej najnowszym kryminale.

Julia i Wiktor to młode małżeństwo, które rozpoczyna wspólne życie i przeprowadza się do rodzinnego domu kobiety. Łączy ich smutna przeszłość i tragedia, która wydarzyła się w tym właśnie domu. Próbują zapomnieć o przeszłości, wymazać z pamięci te okropne wydarzenia i starają się z nadzieją patrzeć w przód. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli, bo Julii zaczynają przytrafiać się dziwne rzeczy. Kobieta odkrywa balon z zaszyfrowaną wiadomością na swojej posesji w miejscu, gdzie przed wielu laty rozegrała się tragedia. Podążając za wskazówką Julia dociera do obskurnego motelu, w którym chwilkę wcześniej doszło do gwałtu. Sprawcą okazuje się mąż kobiety. To jednak nie wszystko, bo dziewczyna dostaje kolejne wskazówki, liściki i mimo złych przeczuć daje się wciągnąć w niebezpieczną grę, która przypomina jej o morderstwie sprzed kilku lat, o martwym chłopcu znalezionym pod ogrodzeniem jej domu. Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, nie da się od niej uciec, bo ona powraca ze zdwojoną siłą i uderza w najczulsze miejsca. Czy Julii uda się w końcu rozwikłać zagadkę, kto stoi za tajemniczymi wskazówkami, odkryć przeszłość, zmierzyć się z nią i rozpocząć nowe życie?

"Pomornica" to genialny, niezwykle przemyślany i misternie dopracowany thriller. Duszny i przerażający klimat książki sprawia, że ma się wrażenie bycia w samym środku akcji. Ciarki niepokoju nie jeden raz biegły mi po plecach. Wartka akcja i mroczna układanka, którą nie tak prosto rozszyfrować sprawiają, że "Pomornicę" czyta się płynnie, szybko i z zaciekawieniem. Wielopoziomowa intryga angażuje bez reszty. Skrywane od lat sekrety, zamiatane pod dywan niewygodne fakty z każdą stroną książki wypływają na wierzch i zmieniają postrzeganie Czytelnika na sprawę zbrodni sprzed lat. 

Polecam! Będziecie zachwyceni! A jeżeli jeszcze nie czytaliście poprzednich książek Pani Ewy Przydrygi to naprawdę warto nadrobić. 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA S.A. i jest do kupienia TUTAJ.

Obsługiwane przez usługę Blogger.