Mocno zimny kwiecień tego roku. Pogoda zdecydowanie nie zachęca do wyjść, długich spacerów czy innych aktywności na świeżym powietrzu. Kiedy kolejny dzień budzą mnie krople uderzające do okien, wiem że znów uda mi się poczytać - dokończyć historię z poprzedniego dnia lub rozpocząć nową. Jedną z ostatnich książek, które przeczytałam był thriller psychologiczny Jennifer Hiller "Ty będziesz następna". I odtąd do listy moich ulubionych autorów dołączyła Jennifer Hiller.

Trójka przyjaciół ze szkolnej ławy Angela, Georgina i Kaiser mają przed sobą całe życie. Każdy z nich ma swoje własne marzenia, plany i miłości. Pewnego razu wydarza się jednak coś, co zdecydowanie burzy spokój młodych ludzi i zmienia ich życie już na zawsze. Niespodziewanie bowiem, po mocno zakrapianej imprezie, znika szesnastoletnia Angela - najpopularniejsza dziewczyna w szkole. Nikt nic nie wie, nikt nic nie widział. Rodzice, przyjaciele, policja nie mają pojęcia co mogło się stać z młodą kobietą, są bezradni. 

Mija blisko piętnaście lat i nieoczekiwanie szczątki Angeli zostają odnalezione w ogrodzie, za domem, w którym wychowywała się Georgina. Policja z Seattle, a głównie Kai, przyjaciel zamordowanej dziewczyny, ustala, że mordercą był Calvin James zwany Dusicielem ze Sweetbay. Seryjny morderca był pierwszą miłością przyjaciółki Angeli, Georginy. Czy rzeczywiście Calvin James był sprawcą morderstw i czy działał w pojedynkę? Zdecydowanie na jego niekorzyść wpływa fakt, że uciekł z wiezienia. 

Wkrótce wymiar sprawiedliwości odnajduje kolejne poćwiartowane ciała.

Do wiezienia na 5 lat trafia również, oskarżona o współudział, Georgina. Kobiecie w życiu bardzo się powiodło. Jest dyrektorem firmy, niebawem ma wyjść za mąż za wspaniałego, bogatego mężczyznę, więc oskarżenie burzy całe jej życie, traci wszystko na co ciężko do tej pory pracowała. Czy jednak naprawdę jest winna? Czy mogła zapobiec tragedii? Czy mówi prawdę o tej koszmarnej nocy sprzed lat? 

Tymczasem znów zaczyna grasować morderca, którego zbrodnie łudząco przypominają te sprzed lat. Kto tym razem za nimi stoi? Czy Calvin i Georgina? Pewne jest tylko jedno: nie ma zbrodni doskonałej. Prawda w końcu ujrzy światło dzienne....

"Ty będziesz następna" to jeden z lepszych thrillerów, które w ostatnim czasie udało mi się przeczytać. Książka "nieodkładalna". Autorka bardzo wprawnie wodzi Czytelnika za nos, serwując mu coraz to większe napięcie. Świetnie skonstruowana fabuła wciąga Czytelnika w historię bez reszty, a zaskakujące zakończenie spinające ostatecznie wszystkie wątki zasługuje na uznanie.

Książka ukazała się nadkładem wydawnictwa MUZA i jest do kupienia TUTAJ.

Obsługiwane przez usługę Blogger.