Ostatnio pisałam o naprawdę dobrym thrillerze z Wydawnictwa HarperCollins Polska (o TU), a dziś chciałam napisać o kolejnej, równie dobrej książce z tego wydawnictwa. "Nieobecna", bo taki tytuł nosi wspomniana książka, to także niebywale wciągający thriller. 

Książka Sheeny Kamal porusza bardzo ważne kwestie współczesnego świata, bo dotyka problemu samotności, nałogu, bezdomności. Historia bohaterów z jednej strony przestrzega przed zgubnymi wyborami, ale też daje nadzieję na lepsze jutro. 

Główną bohaterką "Nieobecnej" jest Nora Watts, która pracuje w biurze detektywistycznym i zajmuje się odnajdywaniem osób zaginionych. Kobieta izoluje się od społeczeństwa, żyje na uboczu z dala od ludzkich oczu. Spotkało ją bowiem wiele złego w życiu. Ma jednego wiernego przyjaciela - suczkę Sapkę.

Jeden telefon zmienia jednak całe jej życie, bo przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Kobieta wychodzi z ukrycia i rozpoczyna poszukiwanie zaginionej piętnastolatki, którą po narodzinach oddała do adopcji. Prowadząc śledztwo wpada na ślad spisku i jednocześnie odkrywa, że ten, kto bardzo ją skrzywdził w przeszłości, to niezwykle wpływowy człowiek, który stoi ponad prawem. Nora musi zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami i brakiem poczucia bezpieczeństwa Czy Nora ma szansę wygrać tę nierówną walkę i ocalić córkę?

Zapraszam do lektury. Książkę można kupić TU.


 Tylko czy na ocalenie nie jest już za późno?
Obsługiwane przez usługę Blogger.