Kilka dni temu opublikowałam zestawienie nowości i zapowiedzi wydawniczych dla dzieci (o TU), a dziś pokażę bliżej jedną z propozycji, które były na liście, taką wiecie perełkę. Alexander w przyszłym roku będzie uczniem pierwszej klasy, więc obecnie poszukujemy książek o tematyce szkolnej, by oswoić czekające w przyszłym roku zmiany. Mamy już kilka pozycji, ale najciekawszą i najchętniej czytaną jest książka Noc w Leśnej Szkole, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Polarny Lis.

Noc w Leśnej Szkole to jedna z niesamowitych książek francuskiego malarza i ilustratora Maksa Ducosa. Pierwszy raz stykamy się z twórczością tego autora, ale z całą pewnością nie ostatni. Książka jest przepięknie wydana, ma duży format, twardą oprawę i fantastyczne, niezwykle barwne ilustracje, więc obcowanie z nią to czysta przyjemność. Ciekawa fabuła i wartka akcja zdecydowanie zachęcają do sięgnięcia po lekturę. Książka pisana jest prostym językiem, więc nadaje się także do samodzielnego czytania dla początkującego czytelnika.


Noc w Leśnej Szkole porusza bardzo ważny, zwłaszcza w wieku wczesnoszkolnym, temat przyjaźni, która nawiązuje się pomiędzy dwoma chłopcami: Maksymilianem i Achillesem. Obaj spędzają noc w szkole mieszczącej się w środku rozległej puszczy. Jeden z chłopców to syn dyrektora, przykładny uczeń, a drugi to klasowy urwis, rozrabiaka. Mimo dwóch, tak zupełnie różnych charakterów, chłopcom udaje się dojść do porozumienia i wspólnie przemierzyć nocą szkołę. Okazuje się, że to miejsce pełne tajemnic, gdzie można przeżyć niesamowite przygody. A jakie konkretnie? Poznacie sięgając po książkę.


Myślę, że to świetna lektura dla uczniów, tych obecnych, jak i tych przyszłych. Pokazuje szkołę jako ciekawe miejsce, gdzie można spotkać wspaniałych kolegów, a czasem poznać prawdziwych przyjaciół.  Zdecydowanie polecam! Patronem książki jest portal Qlturka.pl

Obsługiwane przez usługę Blogger.