Książki Lisy Gardner polecałam tu nie raz, bo bardzo lubię jej twórczość. Dzisiaj chciałabym napisać o kolejnym thrillerze autorki - "Znajdź ją", który jest już ósmym tomem z cyklu o detektyw D.D. Warren. Czy kolejna powieść autorki również mnie zaintrygowała? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Funkcjonariuszka D.D. Warren została oddelegowana do papierkowej roboty, ale taka praca zupełnie nie jej leży w jej naturze. Kobieta woli pracę w ruchu, gdy coś się dzieje, chce tropić i demaskować przestępców. Tym razem będzie starała się rozwikłać zagadkowe zabójstwo mężczyzny i ustalić kto jest agresorem, a kto zabójcą.

Pewnego razu policja zostaje wezwana do zdarzenia. Na miejscu funkcjonariusze odkrywają ciało mężczyzny i nagą kobietę ze skrępowanymi rękami. Okazuje się, że to Flora Dane, która od razu przyznaje się do zabójstwa, twierdząc że działała w wyniku samoobrony. Uwolniona z więzów kobieta chce pilnie skontaktować się z pracownikiem FBI Samuelem Keynesem. Ten natychmiast stawia się na miejscu zbrodni. Kilka dni później kobieta znika.

Flora siedem lat temu została porwana i przez 472 dni przetrzymywana przez porywacza, który dręczył ją, gwałcąc, głodząc, przetrzymując w trumnie. Kobieta przeszła wówczas piekło. Nie jest w stanie już normalnie funkcjonować. Kiedy w Bostonie ginie kolejna dziewczyna, Flora nie potrafi pozostać obojętna. Chce wymierzać sprawiedliwość, mścić się na porywaczach, a z drugiej strony pomagać takim kobietom, jak ona. To dla niej swoistego rodzaju uporanie się ze swoimi traumami. Flora balansuje więc na krawędzi bezpieczeństwa, igrając z życiem i śmiercią.  

Jak w każdym thrillerze Lisa Gardner i tutaj trzyma poziom. Historia bardzo ciekawa, emocjonująca, wciągająca Czytelnika. Różnorodni bohaterowie zmagający się ze swoimi słabościami to zdecydowanie plusy książki. Fabuła ze sporą dawką zwrotów sprawia, że zaciekawienie rośnie, a chęć odłożenia książki maleje. Z każdą stroną pojawiają się kolejne pytania, na które Czytelnik chce jak najszybciej poznać odpowiedź. Bardzo dobra lektura. Polecam!

Książka "Znajdź ją" Lisy Gardner ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.

Obsługiwane przez usługę Blogger.