"Morderstwo na szlaku" to nie pierwsza książka Jenny Blackhurst, którą przeczytałam. Poprzednie thrillery brytyjskiej autorki bardzo mi się podobały (pisałam o nich tu, tu i tu), więc z przyjemnością sięgnęłam po kolejny. Czy i tym razem książka przypadła mi do gustu? Zapraszam do przeczytania recenzji. 
 
Jenny Blackhurst zabiera nas na malowniczy szlak wycieczkowy West Coast Trail w Kanadzie, którym planuje przejść dziewiętnastoletnia Brytyjka Maise. Dziewczyna podczas wakacji miała udać się na wyprawę z koleżanką, ale ta ją wystawiła. Ostatecznie dziewczyna postanawia nie zmieniać planów i sama udaje się na wycieczkę. Na szlaku spotyka rodzeństwo Ricka oraz Serę, którzy są jej rówieśnikami. Szybko łapią wspólny język i postanawiają razem przemierzyć szlak oglądając przepiękne krajobrazy, a przy tym dobrze się bawiąc. Wszystko układa się świetnie do momentu, gdy młoda turystka przepada bez śladu. Co się z nią stało? Czy właściwa osoba odpowiedzialna za zaginięcie młodej kobiety trafia za kratki? 

Mija dwadzieścia lat. Laura, wydawać by się mogło, wiedzie całkiem spokojne życie. Ma cudownego męża, dwoje udanych dzieci i całkiem dobrze prosperującą własną firmę. Ciągle jednak gdzieś tam z tyłu głowy ma wydarzenia z lipcowej nocy 1999 roku, które przybierają na sile, kiedy okazuje się, że odnaleziono zwłoki w pobliżu kanadyjskiego szlaku. Do tego na wolność wychodzi mężczyzna, któremu przypisano odpowiedzialność za zniknięcie Serafiny, a sama Laura zaczyna otrzymywać tajemnicze przesyłki, czuje się prześladowana. Czy jej skrywany latami sekret wyjdzie na jaw? 

Książkę czyta się z zaciekawieniem, bo autorka zwodzi Czytelnika, często myli tropy, podrzuca kolejne dowody i na jaw co rusz wychodzą skrywane sekrety, które zwyczajnie rzucają na sprawę nowe światło. W zaskakującym finale sprytnie udaje jej się powiązać wszystkie wątki.

Krótkie rozdziały i dwie linie czasowe (lubię takie przeskoki), którymi Jenny Blackhurst sprawnie żongluje, dynamiczna akcja, bo tu ciągle coś się dzieje, interesujące łamigłówki i intrygi, sprawiają że książkę czyta się z przyjemnością i bardzo szybko. Wciągająca historia. 

Książka "Morderstwo na szlaku" ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.
Obsługiwane przez usługę Blogger.