Przerywnikiem od thrillerów i kryminałów jest u mnie czytanie poradników psychologicznych. Te treści bardzo mnie interesują, przyczyniają się do mojego rozwoju duchowego, pomagają mi w samodoskonaleniu, czy zdefiniowaniu tego, co mocno gryzie i uwiera, pomagają mi również wyrwać się z pułapki negatywnych myśli. Dodatkowo zwyczajnie potrzebuję czasem odskoczni od literatury, w której tyle złego się dzieje. Ostatnio miałam przyjemność przeczytać bardzo dobry poradnik "Wzrastam. Jak wyleczyć się z przeszłości i zacząć od nowa" autorstwa doktor Nicole LePera, która jest psychologiem klinicznym prowadzącym prywatną praktykę. Zgłębia ona holistyczną filozofię zdrowia psychicznego, fizycznego i duchowego, która według niej wyposaży ludzi w narzędzia niezbędne do samoleczenia, bo nie chce byśmy żyli nieprzytomnie, błąkali się po świecie niczym "kierowane autopilotem, odruchowo odtwarzając wciąż i wciąż te same nawyki, które ani nam nie służą, ani nie odzwierciedlają tego, kim jesteśmy tak naprawdę ani czego najmocniej pragniemy".

Dla mnie osobiście książka była swoistym spotkaniem, rozmową z psychologiem. Doktor LePera w swojej książce, jak sam tytuł wskazuje, dużo uwagi poświęca poważnym problemom czy traumom, jakie spotkały nas w dzieciństwie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wówczas kształtuje się nasza psychika. Autorka wskazuje również jak ważną rolę i wpływ na nasze dorosłe życie mają nasi rodzice czy opiekunowie. Różne ich typy opisuje w książce. Warto rozprawić się z przeszłością, ale nie skupiać się na niej, ani nie rozpamiętywać, pogodzić się z  tym, co było i żyć tu i teraz. Często wpadamy w taką pułapkę skupiając się na przeszłości, a nie teraźniejszości. Doktor Nicole LePera podpowiada jak się od tego uwolnić, prowadzi nas krok po kroku ku uleczeniu, byśmy mogli odnaleźć spokój i trwać w dobrym samopoczuciu.

Książka napisana jest zrozumiały językiem, pozwalającym zrozumieć poszczególne zagadnienia wszystkim, którzy pragną wprowadzić w swoje życie pozytywne zmiany. W poradniku znaleźć można sporo wskazówek i ćwiczeń do wykonania (umożliwiających zastosowanie wiedzy w praktyce), by móc ruszyć z miejsca i wzrastać. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które dążą do zmian w swoim życiu, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. 

Książka "Wzrastam. Jak wyleczyć się z przeszłości i zacząć od nowa" ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA S.A. i jest do kupienia w dobrej cenie TUTAJ.

Obsługiwane przez usługę Blogger.