Książka "Moc rytuałów. Przewodnik po świecie self-care" zwróciła moją uwagę, kiedy śledziłam nowości na TaniaKsiazka.pl, przepiękną okładką. Kiedy przeczytałam dokładnie opis książki poczułam, że bardzo chcę ją przeczytać, zwłaszcza że tematy poruszane w niej są mi bliskie, a oprócz tego potrzebuję rytuałów, które pozwolą mi się wyciszyć w tym zwariowanym świecie. 

Książka jest przepięknie wydana, to uczta dla oczu, ma twardą okładkę, wspaniałe oryginalne grafiki, to wszystko razem totalnie zachęca, by spędzić z nią czas. Obcowanie z tak cudownie dopracowaną i estetyczną książką to naprawdę sama przyjemność. Oprócz czysto wizualnych zalet książki, należy również wspomnieć o bardzo bogatym treściowo środku. Napisana jest prostym, zrozumiałym dla każdego językiem.

Autorki książki przeprowadzają nas przez wszystkie pory roku, więc teoretycznie książkę można zacząć czytać od wybranej przez siebie pory roku i skupić się na tym czego aktualnie potrzebujemy, tym co jest akurat w danej chwili nasze. Jak twierdzą autorki warto żyć w zgodnie z naturą i jej cyklicznością, czerpać z danej pory roku jak najwięcej i ją odpowiednio celebrować, bo sprawia to, że jesteśmy wówczas bardziej ze sobą, odpowiednio o siebie dbamy. Wszelkie rytuały self-care opisane w książce inspirowane są tradycjami duchowymi Wschodu, jogą, medytacją, ajurwedą czy medycyną chińską dodatkowo nam w tym pomagają. Rytuały mają moc! Emma Loewe i Lindsay Kellner podpowiadają jakie to rytuały warto odprawiać wiosną, latem, jesienią i zimą, by wzbogacić nasze ciało i przede wszystkim duszę. 

Dużym plusem książki są ćwiczenia, które możemy sami wykonać w danej chwili, aby odzyskać równowagę, uspokoić się i poczuć lepiej. Zdecydowanie polecam!

"Moc rytuałów. Przewodnik po świecie self-care" można w dobrej cenie kupić na TaniaKsiazka.pl.

Obsługiwane przez usługę Blogger.