Okładka książki "Mroczne wyznania" zwróciła moją uwagę, a po przeczytaniu opisu wiedziałam, że ta historia ma potencjał. Czy rzeczywiście moje przypuszczenia okazały się słuszne? Zapraszam do przeczytania recenzji.

"Mroczne wyznania" to thriller psychologiczny napisany przez amerykańską pisarkę Lisę Ugner. To moje pierwsze zetknięcie z twórczością autorki i przyznam szczerze, że całkiem udane. Do gustu przypadł mi styl pisarski autorki, więc książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, z ogromnym zaciekawieniem. Świetnie skonstruowana intryga z mnóstwem zaskakujących zwrotów akcji, z dość szybkim tempem sprawia że książkę czyta się błyskawicznie. Tu sekretów i mrocznych tajemnic, które wychodzą na jaw, jest wiele, dlatego więc książkę należy czytać w skupieniu, bo każdy szczegół jest niezwykle ważny. Wielowątkowa historia, gdzie na pozór niepasujące elementy układanki znajdują swoje miejsce. To mroczna opowieść o kłamstwie i jego konsekwencjach. A kłamstwo, wiadomo ma krótkie nogi. 

Główną bohaterką powieści jest Selena, która wydawałoby się wiedzie idealne życie. Ma cudowną pracę, męża i wspaniałe dzieci. Jednak kobieta sporo pracuje, bo jej małżonek stracił swoją i Selena musi zapewnić byt rodzinie. Niepracujący mąż zupełnie nie radzi sobie z opieką nad dziećmi, więc do rodziny dołącza opiekunka do chłopców - Geneva. Wydaje się, że teraz już wszystko się ułoży, ale nic bardziej mylnego, bowiem pani Murphy zaczyna podejrzewać męża Grahama o romans z opiekunką. 

Pewnego razu, gdy Selena wraca wieczornym pociągiem do domu, toczy rozmowę ze współpasażerką, której wyjawia swoje sekrety. Martha, nieznajoma z pociągu, również zwierza się ze swojego romansu z szefem. Kobiety żegnają się na stacji i wówczas Martha zadaje pytanie o to, czy nie byłoby dobrze, gdyby problem sam się rozwiązał, gdyby Geneva zniknęła. Mija kilka dni, a opiekunka nie stawia się do pracy. Okazuje się, że zaginęł. Tymczasem rozpoczynają się poszukiwania, które z każdym dniem przynoszą nowe tajemnice. Jedna podróż pociągiem zmienia życie wielu osób.

Polecam, bo to naprawdę hipnotyzująca opowieść. Ja  czekam już na kolejne książki autorki i na serial na Netflixie na podstawie powieści.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza i jest do kupienia TUTAJ.


Obsługiwane przez usługę Blogger.