Już sam tytuł i okładka książki Valerie Keogh "Idealne życie Molly" jasno wskazują, że będzie się sporo działo. Zanim rozpoczęłam czytanie, miałam nieodparte wrażenie, że to "idealne życie" wcale takie idealne nie jest, że to tylko psikus, przykrywka, pstryczek w nos, zaczepka dla Czytelnika. Czy miałam rację? Zapraszam na recenzję.

Historia opowiedziana w ksiżżce rozgrywa się w Londynie, gdzie mieszka Molly Chatwel, kobieta dojrzała, której dzieci wyjechały już na studia. Ma w końcu czas, aby zająć się sobą, swoim życiem i relacjami z mężem. Molly ma satysfakcjonującą pracę, dzieci dostarczają radości, dzięki sukcesom jakie osiągają, piękny dom, który może budzić zazdrość. Wszystko z zewnątrz wygląda bardzo imponująco. W tym domu jednak zaczyna wiać nudą i obojętnością. Mąż sypia na kanapie coraz częściej. Do tego Molly nie potrafi uporać się z ogarnięciem domu, ponieważ zwolniła pomoc. Czuje, że wszystko zmierza w złym kierunku. Kiedy więc otrzymuje zaproszenie na wyjazd z przyjaciółmi, kobieta postanawia skorzystać z zaproszenia, pomimo że mąż Jack nie chce jechać. Ostatecznie Molly wybiera się sama. 

W czasie weekendu podczas joggingu Molly "wpada" w oko młody mężczyzna, który jednak nie wykazuje zbytniego zainteresowania kobietą. Dochodzi do nieporozumienia i kobieta czuje zażenowanie. Stara się zapomnieć o incydencie, ale do jej drzwi puka policja z informacją, że chłopak który tak jej się podobał, nie żyje, a ona jest główną podejrzaną. Od tego momentu, życie Molly jeszcze bardziej się komplikuje, ktoś zaczyna jej grozić, a zachowanie męża jest bardzo podejrzane. Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Jak potoczą się losy Molly? 

Książkę czyta się szybko i dobrze, idealna na jedno lub dwa popołudnia. Napięcie budowane powoli, gęsta atmosfera, zaskakujące fakty i ciekawe zakończenie to zdecydowanie plusy książki. Warto wejść w ten na pozór idealny świat Molly, by się przekonać co było nie tak!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza S.A. i jest do kupienia TUTAJ.

  


Obsługiwane przez usługę Blogger.