Pierwsze przygody Mikołajka

/
21 Comments

Pierwszą książkę o przygodach Mikołajka Alexander otrzymał od swojego najlepszego kolegi na urodziny. Spodobała nam się tak bardzo, że przeczytaliśmy ją kilka razy tego samego wieczoru. Następnego dnia zakupiliśmy kolejną, ale też szybko ją wielokrotnie przeczytaliśmy. Ciągle pozostał niedosyt, więc zaopatrzyliśmy się w cały zbiór opowiadań o niesfornym francuskim chłopcu. Przyznam szczerze, że te książki głównie zarezerwowane są do czytania przez tatę. Często jest tak, że Jarek czyta całej naszej trójce, bo bezsprzecznie wszyscy pokochaliśmy Mikołajka i jego kolegów. 

"Pierwsze przygody Mikołajka" to prawdziwa uczta dla miłośników słynnego francuskiego bohatera. Całość to komplet pięciu tomów, na które składają się cudowne opowiadania z serii: "Mikołajek", "Rekreacje Mikołajka", "Wakacje Mikołajka", "Mikołajek i inne chłopaki" oraz "Mikołajek ma kłopoty". To, co niewątpliwie wyróżnia książki o tym niesfornym urwisie, to humor z jakim opisywane są kolejne przygody chłopca oraz to, że dotyczą one sytuacji z codziennego życia, z którymi każde dziecko spotyka się w szkole czy na boisku sportowym. To też czyni historie Mikołajka ponadczasowymi.


Tytułowy bohater wraz z grupką przyjaciół przeżywa wiele ciekawych przygód, kończących się zawsze zabawną sytuacją, wielokrotnie wynikłą najzwyczajniej z dziecięcego, naiwnego pojmowania świata, z nieświadomości niuansów rzeczywistości dorosłych. 

Czytając książkę główni bohaterowie przypominają nam, dorosłym, jak beztroskie i pełne przygód było dzieciństwo, jakie mieliśmy pomysły i zabawy, gdy byliśmy w wieku Mikołajka. Książka pozwoli nam też spojrzeć na świat właśnie z perspektywy dziecka. Ci młodsi zaś z całą pewnoscią zaprzyjaźnią się Mikołajkiem, bo Jego nie da się nie lubić.


Każda z opowieści przyozdobiona jest masą mistrzowskich rysunków, których autorem jest Jean-Jacques Sempé - bliski przyjaciel autora.
  

Jeżeli jeszcze nie znacie Mikołajka, Euzebiusza, Joachima, Alcesta, Maksencjusza, Ananiasza, najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej, to koniecznie zaopatrzcie się w tę lekturę. "Pierwsze przygody Mikołajka" w rewelacyjnej cenie możecie teraz kupić w księgarni internetowej LIVRO.pl.

Znajdziecie tam również mnóstwo innych książek w naprawdę niskich cenach. Zobacz także:

21 komentarzy:

 1. Wczoraj właśnie zakupiliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam i o książkach i filmie,ale jeszcze nie mieliśmy okazji czytać naszej Hani
  Trzeba nadrobić

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak byłam jeszcze dzieckiem uwielbiałam czytać o przygodach Mikołajka, zawsze rozśmieszały mnie do łez. Zdecydowanie to pozycja warta polecenia. A jeżeli chodzi o twój post to urzekły mnie estetyczne zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że nie znam, ale najprawdopodobniej się to niedługo zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa! Dobrze, że dzięki nowemu, pięknemu wydaniu może ją poznać kolejne pokolenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy Mikołajki, mamy wszystkie książki z tym bohaterem, cudowna przygoda czytelnicza. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. mikołąjek jest klasyczny i ponadczasowy! może stać się najlepszym przyjacielem dzieciństwa :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak w zasadzie, to chyba najczęściej kupowana przeze mnie książka w prezencie dla dzieci znajomych. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mikołajek to genialna seria, bawi mnie od lat. Spokojnie można powiedzieć, ponadczasowa klasyka dla małych i dużych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie czytałam żadnej książki o przygodach Mikołajka, ale moja przyjaciółka ma na jego punkcie totalnego świra:D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ohhhhh z pewnością kiedyś przeczytamy :) Póki co Maja za malutka, bo ma niespełna 3 latka. A to zdaje się jest od 5 prawda?
  ps. piękne fotki!

  OdpowiedzUsuń
 12. Maay ją i czeka na Jasia, starszaki już czytały.

  OdpowiedzUsuń
 13. Przeczytalam wszystkie czesci jako dziecko. Uwielbiam "Mikolajka", a ze moj syn tak samo nosi na imie to zamierzam kupic mu cala serie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mikołajka jeszcze nie mamy w swoich zbiorach, ale słyszałam na jego temat już tyle pochlebnych opinii, że na pewno postaramy się o to, żeby trafił na nasze półeczki z książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Za każdym razem mówię sobie, że kupię chłopakom książkę o Mikołajku, ale jakoś zawsze schodzi to na drugi plan. Chyba czas w końcu podejść do tematu na poważnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Czekam na wysyłkę. Będę czytał dzieciakom

  OdpowiedzUsuń
 17. Ta książka jest bardzo polecana :) My jeszcze nie czytaliśmy ale ten etap dopiero przed nami

  OdpowiedzUsuń
 18. Słyszałam wcześniej o tej książce, ale jakoś nigdy nie miałam okazji po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 19. W wieku 23 lat po raz pierwszy sięgnęłam po Mikołajka, tak dla zabawy zobaczyć co to jest i przepadłam. Przeczytałam wszystkie opowiadania tego samego dnia :D Wspaniałe książki, bardzo ładnie wydane, dla dzieciaków na pewno ogromne źródło radości, a i dorośli z chęcią wrócą do tego typu historyjek :)

  OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.