Dziecko ognia - S.K. Tremayne

/
9 Comments

"Dziecko ognia" to książka, która zaintrygowała mnie już wstępnym opisem na okładce. Koniecznie chciałam się dowiedzieć jakie będzie rozwiązanie opisanej zagadki, więc z przyjemnością i nieskrywaną ciekawością przeczytałam lekturę, tym bardziej, że książka mocno angażuje i silnie wciąga od pierwszych stron. 

Powieść bardzo wpasowała się w moje gusta czytelnicze, bo obecnie właśnie po thrillery psychologiczne sięgam najczęściej. Rzecz dzieje się w Kornwalii, w krainie gdzie pełno starych kopalni cyny i miedzi, poszarpanych klifów, lasów i wrzosowisk, wiosek rybackich przesiąkniętych solą, gdzie na uboczu stoi stary dom zbudowany na ruinach klasztoru. W tym właśnie domu, w którym obecnie trwają prace restauratorskie za sprawą obecnego właściciela Davida, wydarzyła się tragedia, która odciska piętno na wszystkich mieszkańcach domu. 

Rachel, trzydziestoletnia kobieta, która wiele w życiu przeszła, a której wydaje się że wygrała los na loterii wychodząc za mąż za milionera Davida i zostając macochą Jemiego, zamieszkuje w jego pięknej posiadłości i próbuje odnaleźć się  w nowej sytuacji. Za wszelką cenę chce być wspaniałą, przybraną matką, cudowną żoną i dobrą gospodynią. Jednak wciąż prześladuje ją myśl o pierwszej, tragicznie zmarłej żonie Davida, tym bardziej, że jej przysposobiony syn zaczyna się osobliwie zachowywać. Twierdzi, że widzi ducha matki i przewiduje przyszłość. Rachel, która czuje się osaczona w wielkim domu, chce odkryć prawdę o tym co wydarzyło się dwa lata wcześniej. Zaczyna nabierać podejrzeń w stosunku do męża, który usilnie unika rozmów o przeszłości. 

Jeżeli jesteście ciekawi zakończenia, to odsyłam Was do ksiażki, bo finał jest zaskakujący i porażający. Książkę w bardzo dobrej cenie możecie kupić w księgarni internetowej niePRZECZYTANE.PL


Zobacz także:

9 komentarzy:

 1. Wspaniała recenzja! Jestem bardzo ciekawa jakie będzie zakończenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłaś mnie tym opisem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tło opowieści jest perfekcyjne! Zawsze mam dylemat po jaką książkę sięgnąć, a tu wyskakują coraz to ciekawsze nowości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam już kilka pozytywnych recenzji tej książki, chętnie po nią sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mogę dopytać, gdzie całość recenzji, bo ja tu widzę tylko opis książki. Niemniej jednak jest to opis całkiem interesująco zapowiadającej się historii. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie przeczutałabym taki rodzinny thtiller ☺️

  OdpowiedzUsuń
 7. Nice post! Really like your writing style, hope to see posts about home decoration haha!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio zewsząd "atakują" mnie świetne książki. Muszę w końcu wrócić do czytania.

  OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.