Czytam bo lubię - Beata Dmowska Spadek

/
1 Comments

Nowy rok trwa zaledwie kilka dni, a mi udało się przeczytać już dwie książki. Jedną z nich jest "Spadek" Beaty Dmowskiej z Wydawnictwa HarperCollins Polska. To debiut rodzimej autorki, który bardzo szybko i przyjemnie się czyta. 

Książka to połączenie sensacji, kryminału i literatury obyczajowej w jednym z bardzo ciekawym pomysłem na fabułę. Jednak to intrygujący kryminalny wątek wysuwa się na pierwszy plan i trzyma czytelnika w napięciu. Mnóstwo tu tajemnic, zagadek, niedopowiedzeń, zwrotów akcji i zaskakujące zakończenie. 

Główna bohaterka Natalia Korolczuk przez bardzo długi czas nie widziała, albo nie chciała dostrzec, że jej mąż Wiktor, dobrze zarabiający architekt, ją zdradza. Podporządkowała się jego wizji małżeństwa, prowadząc nienagannie dom i wychowując córkę. Niestety to wcale nie ustrzegło jej przez zdradą, której mąż stale się wypiera. Natalia jednak decyduje się na złożenie pozwu o rozwód i tym samym próbuje zakończyć swoje dotychczasowe życie. Przenosi się na wieś, do Romanówki, domu odziedziczonego po dziadkach. 

Dom wymaga generalnego remontu, bo przez szereg lat nikt o niego nie dbał i popadł w ruinę. Początkowo dla Natalii ma być on chwilowym schronieniem, ale z czasem kobieta decyduje, że  chce w nim zatrzymać się na stałe i rozpocząć nowe życie, a siedlisko przekształcić na pensjonat. Dom jednak nie cieszy się zbyt dobrą sławą w okolicy, ponieważ mieszkańcy Dąbrowa uważają, że zamieszkuje go duch, którym jest babka kobiety, Zofia. Popełniła ona przed laty samobójstwo, co poprzedzone było jej chorobą psychiczną. O Natalię, po śmierci matki, troszczył się dziadek, który izolował ją od chorej babci. W domu jednak zaczynają dziać się dziwne rzeczy, Natalia wraca myślami do przeszłości i zaczyna odkrywać, że nie wszystko było takie, jak jej się wydawało. Rozbrzmiewająca w domu muzyka, zabawki zmieniające miejsce, zniknięcie męża, to wszystko zaczyna przerażać kobietę. Czyżby jej pobyt w Romanówce był komuś nie na rękę? Dodatkowo Natalia odkrywa listy, które pisała siostra babki mieszkająca w Londynie, pełne zagadek, oraz ukryte pod podłogą pomieszczenie z wyrytym na ścianie napisem "Umieram". 

Jesteście ciekawi zakończenia historii? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po książkę. Jedynym jej mankamentem jest niezbyt starannie zrobiona korekta. Ja natomiast czekam na kolejną powieść autorki. Książka do kupienia TUTAJ


Zobacz także:

1 komentarz:

  1. Apropo remontu... Wystawa malarstwa w Krakowie, łapcie namiary - https://joniak-galeria.pl/wystawy/
    Ma to sens? Inwestowanie w coś takiego na własną ścianę?

    OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.