Czytam, bo lubię - Kamila Bryksy Błyski

/
0 Comments

Dzięki temu, że śledzę nowości wydawnicze w księgarni TaniaKsiazka.pl zawsze wpadnie mi coś fajnego w ręce. Czasem wybieram książki, bo zaciekawił mnie intrygujący opis, innym razem zaś mój wzrok przyciąga ciekawa okładka i książka ląduje w koszyku. Tak zdecydowanie było w przypadku książki Kamili Bryksy "Błyski". Mroczna, klimatyczna, mocno sugerująca o czym możemy przeczytać w środku. To moje pierwsze zetknięcie z twórczością tej autorki, ale już dziś wiem, po przeczytaniu powieści, że z całą pewnością nie ostatnie. 

Kryminał opowiada historię rodziny, która od lat prowadzi lokalny zakład fotograficzny. Obecnie jego właścicielem jest Igor, czyli wnuk założyciela, wielki pasjonat fotografii. Pewnego razu odwiedza go była dziewczyna Oliwia. Kobieta pojawiła się w zakładzie fotograficznym, ponieważ znalazła w domu dziadka zdjęcie swojej babci, która została przed laty brutalnie zamordowana. W drzwiach mija się ze śliczną drobną blondynką, która właśnie robiła sobie zdjęcie. Następnego dnia Oliwia dowiaduje się za sprawą mediów, że spotkana dzień wcześniej blondynka została zamordowana. Marta, bo tak było na imię denatce, była studentką Wydziału Lalkarskiego Akademii Teatralnej. Oliwia postanawia dowiedzieć się, jak i dlaczego zginęła śliczna blondynka, bowiem zbrodnia ta łudząco przypomina tę, która wiele lat temu dotknęła jej rodzinę. Czy oba morderstwa mają ze sobą coś wspólnego? I co łączy młodego fotografa ze studentkami lalkarstwa? Szukając prawdy młoda kobieta odkrywa sieć rodzinnych układów, a na jaw wychodzą mocno skrywane tajemnice. Każdy ma tu coś za uszami.

Oliwia za wszelką cenę stara się odkryć prawdę, co powoduje że ściąga na siebie mnóstwo kłopotów. Dodatkowo w jej życiu prywatnym nie dzieje się najlepiej. Zaborczy mąż kontroluje ją na każdym kroku. Dziewczyna nie potrafi się też usamodzielnić. Nie skończyła żadnego z rozpoczętych kierunków studiów, nie może nigdzie w pracy zagrzać na dłużej miejsca, więc udziela korepetycji z języka francuskiego, ale nie daje jej to stałych dochodów.

Od pierwszych stron książki czuć atmosferę tajemnicy. Chciałoby się poznać prawdę już, ale autorka powoli odkrywa przed Czytelnikiem karty. Nie tak prosto rozszyfrować, kto stoi za morderstwem i jakie układy mają między sobą poszczególni bohaterowie, bo ciągle pojawiają się nowe, dość istotne  dla całej historii, wątki. Książkę czyta się naprawdę szybko i ze sporym zaangażowaniem. 

"Błyski" Kamili Bryksy to nowość w księgarni TaniaKsiazka.pl
Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.