Książki dla dzieci #12

/
0 Comments

Z ogromnie miłym zaskoczeniem spotkaliśmy się przeglądając wraz z Alexandrem nowości wydawnicze na TaniaKsiazka.pl. Otóż pojawiła się nowa powieść Joanne Kathleen Rowling, autorki serii o Harrym Potterze, "Gwiazdkowy Prosiaczek". Alexander dosłownie nie mógł się doczekać, kiedy zaczynie ją czytać. Opis książki jednoznacznie wskazywał, że będzie to wspaniała czytelnicza przygoda, zwłaszcza że Alex ma od urodzenia swojego ulubionego, pluszowego przyjaciela. Czy tak się stało?

Zgubienie ukochanej przytulanki, która zna często najskrytsze tajemnice i jest najlepszym przyjacielem małego człowieka, jest niebywale trudnym doświadczeniem. Ten kto przeżył taką sytuację, ten wie! Nie tak łatwo pogodzić się ze zniknięciem przytulanki-przyjaciela. W takiej sytuacji znalazł się główny bohater książki - Jack. Jego przyrodnia siostra wyrzuciła mu przez okno samochodu w samą Wigilię Daj Prosia. Chłopiec był bardzo zrozpaczony, zezłoszczony, krzyczał, płakał, dlatego rodzice podarowali mu zastępczą przytulankę, by ukoić jego żal. Gwiazdkowy Prosiaczek nie był jednak jego zaginionym DP, którego Jack kochał ponad wszystkie inne zabawki. Zrobiłby dosłownie wszystko, by go odzyskać. 

W Wigilię jednak dzieją się wyjątkowe rzeczy. Nie tylko zwierzęta przemawiają ludzkim głosem, ale zabawki również. Jack, by odnaleźć DP, wyrusza z Gwiazdkowym Prosiaczkiem w niebezpieczną podróż do Krainy Zgub, do miejsca gdzie trafiają wszelkie zagubione i porzucone przedmioty. Chłopiec nie ma jednak za wiele czasu, bo do północy musi opuścić zaczarowaną krainę, by nie utknąć tam na zawsze. Czy Jackowi i jego wiernemu towarzyszowi Gwiazdkowemu Prosiaczkowi uda się odnaleźć DP?  

"Gwiazdkowy Prosiaczek" to wyjątkowa, pełna magii i bardzo wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, poświeceniu i relacjach w najbliższej rodzinie, która nie zawsze składa się tylko z mamy, taty i rodzeństwa. To opowieść, która podnosi na duchu i daje nadzieję. Cudowna historia, która wywołuje i uśmiech, i łzy wzruszenia!

Na uwagę zasługuje nie tylko treść, ale również piękne ilustracje, których twórcą jest Jim Field. Dzięki nim jeszcze głębiej możemy się przenieść w świat opisany przez J.K. Rowling. 

Polecamy! Idealna książka na świąteczny prezent! "Gwiazdkowy Prosiaczek" w dobrej cenie można znaleźć na TaniaKsiażka.pl.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.