Czytam, bo lubię - Jesteś tutaj teraz Adam J. Kurtz

/
0 Comments


Tak jak sobie obiecałam na początku tego roku, czytam raz książkę z kategorii rozwój osobisty, a raz powieść obyczajową, thriller czy kryminał. Trzymam się mocno tego postanowienia, pewnie również dlatego, że natrafiam na fajne książki z rozwojowe, jak i np. thrillery. Tym razem skończyłam książkę Adama J. Kurtza "Jesteś tutaj * teraz" i z przyjemnością dzielę się z Wami moją opinią. 

Autor ksiażki, dość jeszcze młody człowiek, który urodził się w Kanadzie, opierając się na swoich osobistych doświadczeniach dzieli się z Czytelnikiem ważnymi życiowymi prawdami. Już sam tytuł poradnika wiele mówi - warto pamiętać i kierować się tą zasadą, że jesteśmy i żyjemy tutaj i teraz, w tej chwili, nie jutro, ani nie wczoraj, ale dziś, teraz. Nie ma więc co rozpamiętywać za bardzo przeszłości, ani wybiegać zanadto w przyszłość, ale skupić się na chwili, która aktualnie trwa. 

W książce znajdziemy mnóstwo życzliwych rad, z których warto skorzystać chociażby przy podejmowaniu decyzji. Autor namawia do tego, by czasem zmienić perspektywę czy sposób myślenia, żeby łatwiej się żyło. Zachęca do rozwoju i do tego, by nie rezygnować z planów i marzeń, tylko dlatego że boimy się porażki. One się zdarzają owszem, ale uczą nas życia i często są motywacja do podjęcia nowych kroków ku lepszemu. 

Autor porusza również w książce problem mediów społecznościowych, gdzie trwa wyścig szczurów po like i komentarze, a także problemy z porównywaniem się i perfekcjonizmem, które mogą prowadzić w konsekwencji do złego samopoczucia czy np. depresji. Warto więc skupić się na sobie, promienieć własnym blaskiem. Adam J. Kurtz wspomina także o życiowym balansie, który dla naszego zdrowia jest niezwykle ważny. 

Na uwagę zasługuje ciekawa forma wydania książki. Fajny, nieco mniejszy niż zazwyczaj rozmiar, jest w sam raz do torebki. Ciekawe aforyzmy, sentencje rozpisane na pojedynczych stronach mogą być motywacją każdego dnia. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po "Jesteś tutaj * teraz".

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis.
Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.