#wspierampolskibiznes - Dzianinowe by J&A

/
1 Comments

W ramach projektu #wspierampolskibiznes chciałabym Wam dziś przybliżyć kolejną cudowną firmę z produktami dla dzieci i dla dorosłych - Dzianinowe by J&A. Spod ich ręki wychodzi unikatowa, niebanalna, modna i wygodna odzież szyta na miarę. Ubrania są rewelacyjne gatunkowo, wiem o tym z pierwszej ręki, bo mój synek śmiga w nich codziennie. Zapraszam na krótki wywiad!

Witam!
1. Na początek zapytam o to, kto tworzy markę Dzianinowe?
Za marką Dzianinowe stoją głównie trzy osoby. Każda z nich ma przydzielone zadanie. Dwie młode osoby pracują nad tworzeniem marki, prowadzeniem social media, projektowaniem itd. Trzecią osobą jest nasza ulubiona krawcowa z 30 letnim stażem i dyplomem ukończenia szkoły krawieckiej. To ona zajmuje się realizowaniem naszych projektów. Pomimo określonych zadań wszyscy współgramy ze sobą by wszystko było harmonijne i często zdarza się, że to krawcowa wpada na nowy pomysł, a ktoś z nas przyszywa guziki, pompony czy siada za maszyną. 

2. Jak zaczęła się Wasza przygoda z szyciem?
Odkąd pamiętamy z szyciem i krawiectwem mieliśmy do czynienie od małego. Dzianinowe tworzy rodzina i bliscy znajomi. Aneta (krawcowa) swoją przygodę zaczęła w wieku 14 lat na słynnej maszynie Singier na pedał. Wtedy spod jej rąk wyszła spódnica i bluzka. Do tej pory fachu nie zmieniła. A my (Justyna i Mateusz) odkąd pamiętamy kręciliśmy się przy pracującej mamie. Justyna mając kilka lat przerabiała, z pomocą mamy, swoje ubrania, robiła też projekty, które realizowała Aneta.  

3. Jak to się stało, że hobby przerodziło się w sposób na życie?
Wszystko zaczęło się niewinnie. To, co sklepy oferowały dla chłopców nie spełniało moich oczekiwań. Te printy, wzory i przede wszystkim kroje, nijak miały się do moich wyobrażeń o ubiorze mojego pierworodnego. Zaczęłam szukać innego rozwiązania i wpadłam po uszy. Zaczęliśmy od czapek, a teraz szyjemy dosłownie wszystko. 

4.  Jak wygląda proces tworzenia? Podzielicie się swoimi sekretami?
Wszystko rodzi się w naszej głowie. Tworzymy to, co wydaje nam się wygodne i ładne. Głównie bazujemy na stonowanych kolorach, czerń nie jest dla nas problemem, a kolory są uzupełnieniem stylizacji. Nasze projekty testuje dwuletni Alan i dlatego właśnie skupiamy się bardziej na płci męskiej, a materiały na których bazujemy to przede wszystkim wysokiej jakości bawełna produkowana w Polsce.  Ważne jest to, że nie boimy się mówić - dla nas to normalne dostać sms o 2 w nocy z pomysłem. 

5. Który etap produkcji lubicie najbardziej? Co przynosi Wam największą satysfakcję? Projektowanie, szycie, a może cała logistyka z pakowaniem, wysyłaniem, ogarnianiem portali społecznościowych?
Tworzenie nowych projektów. Ten moment jest najbardziej ekscytujący. Wybór materiałów i efekt końcowy projektu jest zdecydowanie najlepszym momentem. Uwielbiamy również dostawać mail z miłymi słowami od naszych Klientek, również widok dzieciaków na ulicy w naszych ubraniach budzi uśmiech na naszych twarzach.  

6. O czym należy pamiętać, kiedy prowadzi się taki biznes jak Wy?
O materiałach. A tak naprawdę warto pamiętać o tym, że po drugiej stronie czy to komputera, czy lady też jest człowiek. Niestety w naszych czasach o empatię jest trudno. 

7. Jakie są Wasze plany rozwoju?
Nasze ulubione pytanie. Wkrótce planujemy otworzyć sklep internetowy z naszymi projektami. Mamy nadzieję, że znajdą się tam również ubrania z autorskim wzorem stworzonym przez nas. Myślimy nad wprowadzeniem marki Dzianinowe do sklepów stacjonarnych. Dostajemy wiele zapytań dotyczących współpracy i z jednym sklepem już współpracujemy. 

8. Czego sobie życzycie?
Życzymy sobie większego fejmu nie tylko w Polsce, ale i za granicą ;) 
Zatem trzymam kciuki! 
Zaglądajcie tu, bo warto:
https://www.facebook.com/dzianinowe/ 
https://www.instagram.com/dzianinowe/


Zobacz także:

1 komentarz:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.