Zapowiedzi i nowości wydawnicze dla dzieci

/
4 Comments

Za pasem koniec wakacji i początek roku, dłuższe i chłodniejsze wieczory, które zdecydowanie służą czytaniu książek. Wydawnictwa prześcigają się w propozycjach książkowych dla najmłodszych. Ja już zacieram ręce przeglądając oferty Wydawnictw, bo niektóre pozycje szczególnie mnie zainteresowały. Oto moje zestawienie książek, które dopiero się pojawiły lub wkrótce mają się ukazać. 

1. Na pierwszy rzut idzie propozycja Wydawnictwa Zakamarki - Urodziny Alberta. Uwielbiamy przygody Alberta i jego taty, więc tej książki nie może u nas zabraknąć. Tym razem "Albert właśnie skończył sześć lat. Ciocia Fela postanawia zorganizować mu prawdziwe przyjęcie urodzinowe i z zapałem zabiera się do pracy. Tylko kto wie lepiej, kogo zaprosić i w co się bawić – Albert czy ciocia?" No właśnie....


2. E2rd Wydawnictwo TASHKA - zapowiada się fantastyczna historia przepięknie zilustrowana. "Tytułowy E2rd to chłopiec narysowany kiedyś przez dziecko na ścianie za szafą – w tajemnicy przed dorosłymi nietolerującymi „bazgrania”. E2rd spędza tam całe swoje życie, aż któregoś razu odkleja się od ściany i ożywa. W tym samym dniu, kiedy to się staje, w wyniku zbiegu okoliczności poznaje Marka, dziesięciolatka, i odtąd zaczyna się ich relacja, która z czasem przeradza się w przyjaźń".


3. Ale jazda. Historia samochodu Wydawnictwo Bajka - myślę, że każdy fan motoryzacji będzie zadowolony, bo to historia samochodu od wynalezienia koła do współczesnych bolidów Formuły 1. Znaleźć tutaj można "starodawne wozy, dyliżanse, maszyny parowe, które zapoczątkowały erę motoryzacji, pierwsze pojazdy silnikowe jeszcze bez kierownicy, hippomobile, automobile, a także niezwykłe auta Jamesa Bonda i Batmana".
4. Botanicum Wydawnictwo Dwie Siostry -  w książce znajdziecie mnóstwo informacji na temat roślin. Uzyskacie odpowiedź na pytanie "skąd się wzięły? Jak wyglądały pierwsze z nich? Kiedy urósł pierwszy las? Kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty? Które rośliny są największe, najrzadsze, najdziwniejsze, najbrzydsze, najbardziej długowieczne? Dlaczego niektóre paskudnie śmierdzą?".


5. Wczoraj, dzisiaj, jutro Nasza Księgarnia - "przezabawny i mądry tekst o dziewczynce, która nie lubi sprzątać, ma za to wielką wyobraźnię. Najpopularniejszy współczesny pisarz dla dzieci tym razem opowiada o tajemnicy czasu i o tym, że warto uśmiechnąć się do swojego Dzisiaj".


6. Moc kłopotów Wytwórnik -  to książka z serii aktywnościowych, gdzie "talent i pomysłowość artysty ilustratora łączą się z nieskrępowaną twórczością artysty dziecka?". Jest na naszej liście. 


 7. Baltazar Wielki Kocur Bury - to opowieść o niedźwiedziu, który opuszcza cyrk i wyrusza w długą podróż do domu. Plus za wspaniałe, wykonane akwarelą i gwaszem, ilustracje. 


 8. Miasto nocą Wydawnictwo Literatura - to zbiór wierszyków dla dzieci powyżej 3 roku życia, których autorką jest Agnieszka Frączek. Mam kilka pozycji tej autorki i bardzo nam się podobają, więc pewnie i tym razem się skusimy.


9. Konik morski Wydawnictwo Tatarak - książka opowiada o rybich rodzicach, a dokładniej - o tatusiach, którzy opiekują się swoimi dziećmi, karmią je i chronią. 


 10. Kubuś z pętelką czyli bajki z sensem Wydawnictwo Inne - to trzy ciekawe historie, a każda z nich niesie ważne przesłanie. Główni bohaterowie bajek to miś, wiewiórka i skrzat. 
Zobacz także:

4 komentarze:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.