Wybór - Samantha King

/
10 Comments

Ostatnio mam więcej czasu na czytanie, więc podrzucam kolejną recenzję książki, która mocno zapadła mi w pamięć. "Wybór" to bardzo udany debiut Samanthy King i zdecydowane "must read" dla wszystkich fanów popularnych obecnie thrillerów psychologicznych. 

Madeleine to matka dwójki bliźniąt, Annabel i Aidena, dla których bez żalu zrezygnowała z kariery zawodowej. To żona przystojnego i niezwykle zaradnego Dominica, młodzieńczej miłości. To kobieta prowadząca piękny, wymarzony dom przy spokojnej uliczce w Hampton. Zdawałoby się idylla. Tymczasem w dniu dziesiątych urodzin bliźniaków do domu wkracza zamaskowany, uzbrojony mężczyzna, który zmusza Madeleine do najgorszego z możliwych wyborów. Bo czy matka może wybrać jedno dziecko, tym samym skazując drugie na śmierć?

Madeleine jest zdruzgotana. Pogrążona w świecie milczenia zmaga się z własnymi demonami. Wyrzuty sumienia, rozpacz i  prześladująca ją wizja upadającego na ziemię ciała dziecka totalnie ją załamują. W myślach analizuje każdą z możliwych przyczyn wyboru, którego dokonała. Umysł pracuje na wysokich obrotach, podpowiada sprzeczne obrazy, ale powoli powracają wspomnienia, które zaczynają układać się w dramatyczną całość.

Czy jej córka nie żyje? Czy jej małżeństwo to tylko pretensje i poniżanie? Kto jest szaleńcem, który zakradł się do jej domu i oddał strzał?

"Wybór" to książka wobec której zdecydowanie nie można przejść obojętnie. To mocna, intensywna wciągająca w spiralę mnożących się wątpliwości historia, w której nie zawsze to, co widzimy odsłania prawdę.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska i jest do kupienia TU.
Zobacz także:

10 komentarzy:

 1. Troszkę przerażająca książka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam w ostatnim czasie czasu na książki :"(

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi bardzo ciekawie i sama okładka zachęca wpisuje na listę

  OdpowiedzUsuń
 4. Głupie pytanie, ale czy autorka tej książki nie jest spokrewniona z mistrzem grozy - Stephenem Kingiem?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tę książkę na liście, ale niestety będzie jeszcze musiała trochę poczekać na swoją kolej...

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi ciekawie! :) dopisuję do swojej listy książek! :) Nie wiem czemu, ale pomyślałam, że autorka może mieć coś wspolnego ze Stephenem Kingiem? :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Aż mam ciarki od samej recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przechodzą ciarki, lepiej nie będę sobie fundować tego typu wrażeń ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam z gęsią skórką. Już wiem, że muszę ją mieć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznam, że brzmi intrygująco, chociaż równie strasznie.

  OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.