Gry dla całej rodziny - Mimiczne kalambury

/
15 Comments

Nie wiem, jak Wy, ale my uwielbiamy zabawę w kalambury. Alexander zetknął się z nią po raz pierwszy zeszłej jesieni. Wyszło zupełnie przypadkowo i początkowo na zmianę, za pomocą swojego ciała, ruchów bez żadnej rywalizacji przedstawialiśmy wymyślone przez siebie słowa. Zabawa trwała bardzo długo i wszyscy świetnie się bawiliśmy, dlatego pomyślałam, że poszukam gry kalambury. Od tego czasu przybyło nam w domu dwie wersje tej gry, a jedną z nich są mimiczne kalambury marki Janod


Gra mimiczne kalambury składa się z kolorowej planszy, tarczy ze strzałką, czterech pionków, klepsydry i zestawu 120 kart pogrupowanych tematycznie. Każda z kart przedstawia jakiś rysunek z określonej kategorii, co dla nas jest ogromnym ułatwieniem, bo Alex jeszcze nie potrafi wszystkiego przeczytać. Karty podzielone są następująco: zawody (różowe), sporty (fioletowe), zwierzęta (żółte), przedmioty (zielone) i karty-niespodzianki (niebieskie). Dobrze jest, gdy w rozgrywce bierze udział przynajmniej 4 graczy, bo wówczas można utworzyć dwie drużyny. W naszym przypadku niestety nie zawsze mamy taką możliwość, co nam nie przeszkadza, bo tworzymy grupy na zmianę. Gracz jednej z drużyn kręci strzałką na tarczy, która wskazuje dziedzinę, a następnie bierze jedną kartę z wylosowanej przez siebie grupy i stara się przedstawić daną postać czy np. zwierzę za pomocą gestów i dźwięków. Pozostali gracze z drużyny muszą odgadnąć, co to jest. Ma na to jedynie 30 sekund, które odmierza klepsydra. Wygrywa ta drużyn, która jako pierwsza odgadnie 10 haseł. Każdy zdobyty punkt to jedno pole na tarczy. 


Mimiczne kalambury to naprawdę genialna rozrywka dla całej rodziny. Gwarantuje dobrą zabawę i mnóstwo śmiechu. Gra ćwiczy wyobraźnię, dedukcję, słownictwo, zdolności motoryczne, prędkość i koncentrację. Dzięki grze dziecko ćwiczy myślenie strategiczne i planowanie, rozbudza swoją wyobraźnię i kreatywne myślenie. Jesteśmy wszyscy na tak!!! Grę można kupić w internetowym sklepie Edukatorek, gdzie jest mnóstwo fantastycznych i wartościowych zabawek i gier dla dzieci.


Zobacz także:

15 komentarzy:

 1. Już to wielokrotnie powtarzałam, ale cieszę się, że gry planszowe i podobne nie umarły i czekam aż moje dzieci podrosną na tyle, by je tym zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To może być świetna gra na te zimowe długie wieczory:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka fantastyczna gra. Ja uwielbiam tego typu gry :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. JA osobiście polecam ze swojej strony jako rodzinną grę Dixit oraz Wsiąść do pociągu. Genialne pozycje na wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne gry! Na długie wieczory przydadzą się na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że córka miałaby niezły ubaw z ta grą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kalambury to fajna gra :) A ta którą proponujesz, to rewelacja dla młodszych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubimy takie rodzinne planszówki, ale tej jeszcze nie znamy. Czas nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa gra! Na pewno chętnie ją kupię, aby wypróbować i przetestować w gronie mojej rodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajna gra. Z pewnością jest warta zainteresowania się. Wygląda interesująco! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję bardzo za tę propozycję i na pewno kupię ją przy najbliższej okazji. Często siadamy z całą rodziną w salonie i gramy w różne gry planszowe. Tego tytułu jeszcze nie mieliśmy, więc na pewno go sprawdzimy. Super prowadzony blog i powodzenia w dalszej pracy.

  OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.