Rowerowy zawrót głowy :)

/
2 Comments
Nad zakupem odpowiedniego rowerka biegowego zastanawialiśmy się bardzo długo. Już jesienią zeszłego roku Alexanderek przejawiał chęć jazdy na takim sprzęcie. Ilekroć na placu zabaw pojawiał się maluch z rowerkiem, wiedziałam, że czeka mnie ciężka przeprawa oderwania go od cudzej własności. U nas wybór odpowiedniego rowerka przypadł tacie Malucha, chociaż ostatecznego wyboru, spomiędzy dwóch modeli zaproponowanych przez męża, dokonałam sama. Wahałam się długo, zadręczając znajomych w pracy, aż w końcu ostatecznie wybór padł na taki model:
Dziś uważam, że dokonałam słusznego wyboru, ponieważ Alex uwielbia nim jeździć. Główną zaletą rowerka jest jego waga, rozstaw kierownicy, regulacja siodełka.
Wydaje mi się, że rowerek biegowy to fajna sprawa, dziecko ma nie tylko wiele zabawy, ale również ćwiczy utrzymanie równowagi, co mam nadzieję, w przyszłości zaowocuje znakomitym opanowaniem jazdy na tradycyjnym rowerze. 
Kiedyś na osiedlu widziałam mamę, która biega, a obok niej na swoim biegowym rowerku podąża synek. Zawsze urzeka mnie ta scena :)

Sporo naszych znajomych posiada taki właśnie rowerek:

zakupiony w Decathlonie i również sobie bardzo go chwali. 

A tu nasza pierwsza jazda kilka tygodni temu:


Alexander przygodę z rowerem rozpoczął w wieku około 8 miesięcy, ale wówczas podróżował jako pasażer w foteliku na rowerze mamy lub taty. Fascynacja taką podróżą trwa nieustannie do dziś. Wczoraj Maluszek namówił mnie na 2,5 godzinną jazdę :) Owszem, jak na jazdę drugi raz w tym sezonie, to długa trasa, ale pogoda dopisywała, więc było super!!! Alex nie chciał nawet schodzić, żeby pobawić się na mijanych placach zabaw, tylko mówił "ja chcę tu" wskazując na fotelik rowerowy :) My posiadamy taki model i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni:

Zobacz także:

2 komentarze:

  1. A na co zwrócić uwagę podczas wybierania rowerka?

    OdpowiedzUsuń
  2. Uważam, że rowerek musi być dopasowany do wzrostu dziecka. My mierzyliśmy nóżki Synka, bo nasi znajomi kupili w ciemno i okazało się, że rowerek, który miał sprawić dużo frajdy okazał się za duży. Lekkość rowerka ma również duży wpływ. Nasz Synek jest raczej drobnej postury i baliśmy się, żeby rowerek Go nie przeciążył.

    OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.