Czytam, bo lubię - Mursz Ewa Przydryga

/
1 Comments

 

Mam kilku swoich ulubionych pisarzy, na których książki czekam z utęsknieniem. Sięgam po nie zawsze z przeświadczeniem, że spędzę czas pełen emocjonujących czytelniczych doznań. Wśród nich jest poznańska autorka kryminałów/thrillerów Pani Ewa Przydryga. Każda książka autorki jest moim zdaniem wyjątkowa.

"Mursz" to jej najnowszy thriller. To mroczna, niesamowicie wciągająca, trzymająca poziom od pierwszej do ostatniej strony powieść. Genialnie skonstruowana fabuła pełna zaskakujących wydarzeń, intrygująca, nęcąca tajemnicą. Przemyślana i misternie dopracowana historia opowiedziana z punktu widzenia trzech kobiet: Poli, Laury i Marianny sprawia, że nie można się od niej oderwać, a duszny klimat kaszubskiego lasu podsyca w Czytelniku niepokój i chęć poznania prawdy o wydarzeniach sprzed kilku lat. Autorka sprawnie lawiruje pomiędzy wydarzeniami z przeszłości i teraźniejszości, pomiędzy tym co opowiada Pola, Laura i Marianna, dzięki czemu mamy pełniejszy ogląd sytuacji. 

Po opuszczeniu przez Polę szpitala psychiatrycznego, do którego trafiła po śmierci synka i męża, kobieta próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Nie idzie jej to zbyt dobrze, do momentu otrzymania listu pożegnalnego od Kasandry, dziewczyny którą poznała w szpitalu. Udaje jej się w ostatniej chwili uratować Kasandrę, a sama pragnie rozwikłać tajemnicę, o której w liście wspomniała jej koleżanka. Chce poznać przyczynę samobójczej próby Kas. Pozwala jej to oderwać się od swoich  osobistych problemów. Zebrane informacje kierują Polę na skraj Duchnego Lasu, który skrywa w sobie sporo mrocznych sekretów, tych z czasów wojny, jak i długo po niej. Czy Poli uda się rozwikłać zagadkę śmierci Laury i Marianny? Czy mordercą jest miejscowy czy przyjezdny?

"Mursz" to genialny, spójny i bardzo angażujący thriller. Gęsty, mglisty, trochę przerażający klimat, który stworzyła autorka, intrygi i garść zwrotów akcji to zdecydowanie atuty książki, którą za sprawą lekkiego pióra Pani Ewy Przydrygi czyta się naprawdę świetnie.

Zdecydowanie polecam! Zobacz także:

1 komentarz:

  1. Planując przeprowadzkę dobrze jest pomyśleć nad skorzystaniem z usług firmy przeprowadzkowej. Nam pomagała ta firma www.transportplus.pl. Mamy za sobą kilka przeprowadzek i przy ostatniej powiedziałam, że mam dość przeprowadzek na własną ręke.

    OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.