Ksiązki dla dzieci #16 - Detektywi w akcji

/
0 Comments

  

Już nie pamiętam kiedy ostatnio pojawił się tutaj wpis z propozycją książki dla dzieci. Z racji tego, że Alexowi ostatnio bardzo spodobała się lektura "Detektywi w akcji" (stała się dla niego również inspiracją i zachętą do tworzenia własnych opowiadań) napisana przez dzieci w różnym wieku, pomyślałam że chętnie podzielę się opinią, zwłaszcza że za książką stoi świetna inicjatywa.

Na książkę "Detektywi w akcji" składają się opowiadania detektywistyczne, których autorami są laureaci 6. edycji konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”, organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era już po raz szósty. Nadesłanych zostało 1507 opowiadań, z których jury wybrało 33 opublikowane w książce.  Tym razem udział wzięły również dzieci z Ukrainy.

Książka podzielona jest na dwie części - w pierwszej umieszczono opowiadania, które zostały nadesłane przez uczniów klas 1-4, a w kolejnej napisane przez dzieci z klas 5-8. Opowiadania są bardzo ciekawe, przemyślane, mega pomysłowe, momentami można się nawet nieźle pośmiać. Każde z nich skrywa jakąś tajemnicę czy zagadkę. Dzieci tworząc opowiadania naprawdę puściły wodze fantazji, okazały się bardzo kreatywne w tworzeniu swoich opowiadań. Fajnie więc, że nie zostały one schowane głęboko w szufladzie, ale ujrzały światło dzienne i dostarczyły świetnej rozrywki Czytelnikom. Dla wszystkich tropicieli tajemnic to idealna lektura. Opowiadania nie są długie, więc Alexander przeczytał książkę bardzo szybko, zwłaszcza że bardzo go wciągnęła, ale np. młodsi czytelnicy mogą czytać opowiadania pojedynczo.

Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie, kolorowa.  


 
Cieszą mnie ogromnie takie inicjatywy, jak ta organizowana przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era, bo to ogromna szansa dla młodych twórców, ale też inspiracja do twórczego pisania. 

Warto również wspomnieć, że cały dochód ze sprzedaży książki pokonkursowej zostanie przekazany na cele charytatywne. Książkę "Detektywi w akcji" można kupić na stronie Książka literacka dla dzieci Popisz się talentem – Sklep Nowa Era.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.